Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Pola pokryte zielenią

Już jutro (13.11) o 10:00 na zagramw.to startuje zbiórka na „Pola Zieleni” Vangelisa Bagiartakisa, organizowaną przez Czacha Games. Wydawnictwo upowszechniło ceny poszczególnych nagród w trakcie kampanii: podstawowa gra będzie kosztować w czasie wsparcia 129 PLN, za 199 PLN podstawka dostanie dodatek i „Gildie Londynu” jako bonus, za tyle samo można uzyskać taki sam zestaw, lecz bonusem będzie „Projekt Manhattan”, istnieje też możliwość zakupu pakietu za tyleż z tytułem „Gangsterzy”.

Oprócz podstawowej wersji gry podczas zbiórki i rozszerzenia „Grand Fair”, które miało swą premierę na tegorocznym Spiel w Essen, wspierający będą mogli cieszyć się również wszystkimi odblokowanymi celami (dodatkową zawartością). Całość ma być drukowana w Polsce i nie będzie rozbijane na kilka faz, dlatego finalnie gra ma wejść na rynek już w marcu 2019 roku.

Co ciekawe, w grze znaleźć będzie można polskie akcenty w postaci ilustracji rodzimych artystów, ponieważ za warstwę graficzną odpowiadają tu Grzegorz Bobrowski, Tomasz Jedruszek i Naomi Robinson.

Opis

Przenieście się do drugiej połowy XX wieku. Załóżcie ogrodniczki, wciągnijcie kalosze i ruszajcie na pola! W „Polach Zieleni” poczujecie ciężar pracy farmera na własnej skórze. Będziecie rozwijać swe włości, orać pola, inwestować w zwierzęta hodowlane i w ten sposób skręcać prężnie działający silnik ekonomiczny, który dowiezie Was do zwycięstwa.

„Pola Zieleni” rozgrywane jest na przestrzeni czterech rund. Gracze dokładają wydraftowane karty do swoich nieustająco rosnących farm. Pod koniec roku następuje sezon zbiorów, kiedy to należy podlać uprawy, wykarmić inwentaż i opłacić koszt utrzymania budynków. Im lepiej poradzimy sobie z tymi zadaniami, tym więcej zasobów otrzymamy do dyspozycji na kolejne rundy.

W końcu, różnymi metodami, przekonwertujemy zgromadzone dobra w punkty zwycięstwa. Najlepszy gospodarz zostaje zwycięzcą!