Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Pola Zieleni zakwitną 13 listopada

Już 13 listopada na zagramw.to wystartuje nowa kampania wydawnictwa Czacha Games, mająca tym razem zebrać środki na publikację gry Vangelisa Bagiartakisa („Among the Stars”, „Dice City” czy „Kitchen Rush”), czyli – obecnie oficjalnego polskiego tytułu – „Pól Zieleni”, znajdujących się aktualnie na 767 miejscu w wielkim rankingu BGG!

Gra przeznaczona jest od dwóch do czterech graczy, którzy wcielą się w farmerów, zarządzających swymi włościami – brzmi nużąco? Spróbujcie spróbować swych sił w rolnej rywalizacji i dopiero wydajcie sądy! Co ciekawe, w grze znaleźć będzie można polskie akcenty w postaci ilustracji rodzimych artystów, ponieważ za warstwę graficzną odpowiadają tu Grzegorz Bobrowski, Tomasz Jedruszek i Naomi Robinson.

Opis

Przenieście się do drugiej połowy XX wieku. Załóżcie ogrodniczki, wciągnijcie kalosze i ruszajcie na pola! W „Polach Zieleni” poczujecie ciężar pracy farmera na własnej skórze. Będziecie rozwijać swe włości, orać pola, inwestować w zwierzęta hodowlane i w ten sposób skręcać prężnie działający silnik ekonomiczny, który dowiezie Was do zwycięstwa.

„Pola Zieleni” rozgrywane jest na przestrzeni czterech rund. Gracze dokładają wydraftowane karty do swoich nieustająco rosnących farm. Pod koniec roku następuje sezon zbiorów, kiedy to należy podlać uprawy, wykarmić inwentaż i opłacić koszt utrzymania budynków. Im lepiej poradzimy sobie z tymi zadaniami, tym więcej zasobów otrzymamy do dyspozycji na kolejne rundy.

W końcu, różnymi metodami, przekonwertujemy zgromadzone dobra w punkty zwycięstwa. Najlepszy gospodarz zostaje zwycięzcą!