Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Polska grami stoi

Do polskich studiów producenckich dołącza właśnie kolejne – niezależne studio deweloperskie Strange New Things. Założycielem SNT jest Paweł Zawodny, dawny dyrektor produkcji w Techlandzie.

Nie wiadomo jeszcze, kto wejdzie w skład ekipy, ale poinformowano, iż będą to doświadczeni producenci, artyści, pisarze, programiści oraz projektanci poziomów, którzy sprawdzili się przy pracy nad tytułami takimi jak „Dying Light”, „Wiedźmin”, „Hitman” „Dead Island” czy „Call of Juarez”. Strona studia informuje, że pracownicy przepracowali w biznesie gier łącznie 144 lata przy ponad 20 tytułach.

Zespół nie porywa się póki co na wielkie tytuły, by zamiast tego skupić się na grach narracyjnych o wysokim ładunku emocjonalnym. Trwają już prace nad pierwszym projektem, ale nie ujawniono póki co żadnych szczegółów.

Jak linię programową nakreśla dyrektor studia?

Po latach, a w niektórych przypadkach dekadach tworzenia gier, które były dyktowane tak zwanymi wymaganiami rynku, wszyscy osiągnęliśmy punkt, w którym zdecydowaliśmy się zrobić coś innego – coś, co pochodzi od nas.

Zapraszamy na stronę główną Strange New Things.