Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ponad milion złotych dla Cthulhu!

Wydawnictwu Black Monk Games w trakcie kampanii finansowania społecznego na wspieram.to, która miała ufundować wydanie siódmej edycji podręcznika RPG „Zew Cthulhu”; udało się zebrać 1 067 676 złotych, co stanowi 1779% celu (na samo wydanie oficyna potrzebowała 60 000 PLN). Tak wielki sukces pozwolił wzbogacić podstawowe wydanie o szereg bonusów i rozszerzeń – łącznie udało się odblokować ponad czterdzieści celów dodatkowych.

Jednak kampania to dopiero początek. Udało się wprawdzie zagwarantować wspierającym wydanie podręcznika i wielu dodatków, ale i na tych, co nie zdążyli wziąć udziału w zbiórce czekać będzie groza – RPG trafi do regularnej sprzedaży, choć już jako podstawowa wersja. Wszyscy, którzy dołączyli do akcji w najbliższych dniach powinni pilnować elektronicznej poczty, gdyż wydawca zapowiedział odpalenie specjalnej strony, gdzie będzie można wybrać dla siebie rozmiar koszulki, wariant okładki Księgi Strażnika czy dokupić jeszcze gadżet bądź dodatkowy podręcznik.

“Zew Cthulhu” to kultowa gra fabularna, która niedługo doczeka się nowego, wyjątkowego i, dzięki pomocy wspierających, mocno poszerzonego wydania. Szaleństwo, niezwykła mitologia H.P. Lovecrafta oraz czające się na każdym kroku przygody to zabawa niepozwalająca oderwać się od świata wyobraźni ani na sekundę. A wszystko oczywiście w gronie znajomych, od teraz Badaczy Tajemnic, stających ramię w ramię, aby pokonać bluźnierczą potęgę Przedwiecznych i ich wyznawców oraz przekroczyć bariery rzeczywistości! Odważycie się wciągnąć w nieznany świat i odkryć, co kryje się po drugiej stronie grozy?

Siódma edycja “Zewu Cthulhu” to gra fabularna (RPG), gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię i budującego nastrój. Pozostali gracze wcielają się zaś w Badaczy Tajemnic, a ich zadanie wcale nie będą proste, zagadki i starcia to tylko część tego, co stanie na ich drodze. Jednak nie mogą się poddać, bowiem mroczne siły czekają na choćby cień słabości, żeby przejąć kontrolę nad całym światem.