Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Poprzez Wieki już dostępne na Androidzie i iOS!

Cyfrowa wersja gry planszowej “Poprzez Wieki” jest już dostępna w sklepie Google Play i App Storze. Gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

“Poprzez Wieki” jest to gra przeznaczona dla dwóch graczy, łącząca w sobie prostotę rozgrywki mikrogier ze strategią opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania w “Osadnikach: Narodziny Imperium”).

Gra Poprzez Wieki była nominowana jako Najlepsza Gra Karciana 2015 roku i Najlepsza Gra dla 2 Graczy 2015 roku w nagrodach Golden Geek!

W aplikacji “Poprzez Wieki” macie możliwość zagrać przeciwko sztucznej inteligencji w trybie dla 1 gracza lub innemu graczowi w trybie dla 2 graczy. W grze odnajdziecie również przystępny samouczek, który szybko nauczy was zasad rozgrywki. Gra dostępna jest zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji językowej.

Aplikacja posiada system osiągnięć, które będą umożliwiały zdobywanie punktów za szczególnie potężne zagrania lub zagrywanie poszczególnych kombinacji kart.

Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Autorem gry jest Kristian Čurla, a nad projektem czuwał Michał Walczak (Cry Havoc). Grę ilustrowali Tomasz Jedruszek, Chris Ostrowski, Dan Pellow, Blake Rottinger, Artur Sadlos i Rafał Szyma.