Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Portal Games chce podbić rynek mobilny?!

Portal Games Digital ogłosiło datę wydania swojej gry mobilnej „Poprzez Wieki” („Tides of Time”). Ukaże się ona zarówno na Androidzie, jak i iOS już w marcu 2019 roku.

„Poprzez Wieki” jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikrogier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania „Osadników: Narodziny Imperium”).

Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Autorem gry jest Kristian Čurla, a nad projektem czuwał Michał Walczak („Cry Havoc”). Grę ilustrowali Tomasz Jedruszek, Chris Ostrowski, Dan Pellow, Blake Rottinger, Artur Sadlos i Rafał Szyma.

Gra „Poprzez Wieki” była nominowana w 2015 roku do nagrody Golden Geek w kategoriach Najlepszej Gry Karcianej i Najlepszej Gry dla 2 Graczy.

Już wkrótce gra zagości na twoim urządzeniu mobilnym:

▪ graj przeciwko sztucznej inteligencji lub przeciwko znajomym i przyjaciołom w trybie dla 2 graczy

▪ odkryj wszystkie Osiągnięcia i stań się mistrzem „Poprzez Wieki”

▪ naucz się zasad w trybie samouczka

▪ graj w języku polskim lub angielskim

Więcej szczegółów na temat gry mobilnej „Poprzez Wieki” możemy się spodziewać podczas Gama Trade Show, który odbędzie się w dniach 11-15 marca.