Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Portalowe premiery

Wydawnictwo Portal Games ogłosiło dziś, że ich dwa duże wrześniowe tytuły, „Detektyw” oraz „Aeon’s End” trafiły wreszcie do sprzedaży. Pierwszy z nich to dedukcyjna gra, starająca się odtwarzać doświadczenia kryminalnego śledztwa z wykorzystaniem nowych technologii. Druga z pozycji natomiast to kooperacyjne fantasy, w którym gracze będą budować swe talie i jako magowie będą walczyć z demonami.

Oficjalne charakterystyki

Aeon’s End

„Aeon’s End” to kooperacyjna gra karciana oparta o mechanikę budowania talii, w której karty na żadnym etapie nie są tasowane, a zmienna kolejność tur graczy symuluje chaos bitwy. Gracze podejmują znaczące decyzje poprzez zarządzanie swoją talią.

Podczas każdej rozgrywki, zmierzycie się z innym wrogiem, z których każdy ma unikalny zestaw umiejętności, zmuszając graczy do stosowania odmiennych taktyk w celu pokonania go.

W „Aeon’s End” wcielisz się w potężnego maga Bram. Mnogość kombinacji zaklęć i artefaktów, możliwość grania solo oraz w grupie do czterech osób i unikatowe zdolności postaci zapewniają ogromną regrywalność.

Aeons End BOX small

3

Detektyw

W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.

„Detektyw” to kooperacyjna gra planszowa opowiadająca historię w klimatach współczesnego kryminału, która pozwala Ci wcielić się w rolę prawdziwego detektywa, prowadzącego coraz trudniejsze śledztwa.

Twoim wrogiem będzie czas i przebiegłość przestępców, a sprzymierzeńcem nowoczesna technologia, dedukcja i skrupulatność. Jako śledczy będziesz zmu-szony podejmować trudne wybory, decydować, które tropy są najbardziej obiecującei sprawnie zarządzać swoimi zasobami.

Jako członek agencji Antares otrzymasz dostępdo internetowej bazy danych. Korzystaj z zasobów internetu i wszelkich innych źródeł by rozwiązać sprawę – gra przebija czwartą ścianę, wychodząc poza ramy planszy.

Gra „Detektyw” składa się z 5 różnych spraw kryminalnych, a każda sprawa składa się z talii 36 kart: 1 karty okładki i 35 kart tropów. Odkąd pociągniesz daną kartę, możesz do niej wracać w dowolnej chwili w trakcie kampanii.

„Detektyw” nie jest grą paragrafową. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart.

Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.

1

 

 

2

3 1

 

4