Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Posadź i zbierz sałatę

Uwe Rosenberga, autora “Agricolii”, “Kawerny” (sic!) czy “Uczty dla Odyna”, nie trzeba chyba planszowym fanom przedstawiać. Ale wypada wspomnieć, że Portal Games zamierza wydać pięknego wizualnie i mózgożerowego rozrywkowo “Reykholta”, czyli walkę w szklarni o marchewkę i sałatę!

Gra przypuszczalnie trafi do regularnej dystrybucji 26 kwietnia. Została zilustrowana przez Klemensa Franza i Lukasa Siegmona, zaś sam tytuł korzysta przede wszystkim z mechaniki worker placement.

Uprawianie pomidorów, sałaty i marchewek na Islandii? Cóż za szalony pomysł! A jednak ten, kto na to wpadł, był geniuszem. Geotermalna energia wyspy pozwala ci hodować niezwykłe odmiany owoców i warzyw, a to ciekawostka, której nie odpuści żaden turysta. Nie jesteś jednak jedynym rolnikiem w Reykholt, który próbuje w ten sposób zbić fortunę, więc trzeba się spieszyć! Wpasuj się w gusta turystów i zdobądź przewagę nad konkurencją, a twoja uprawa stanie się chlubą Reykholt!

“Reykholt” to najnowsza gra Uwe Rosenberga, autora takich hitów jak “Agricola” i “Le Havre”. W rozgrywce może brać udział od 1 do 4 graczy.