Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Powrót Dziedzictwa Dunwich

Polska edycja „Powrotu Dziedzictwa w Dunwich” od wydawnictwa Galakta trafiła właśnie na półki sklepów. Fani karcianej wersji „Horroru w Akrham” – szczególnie cyklu „Dziedzictwa Dunwich” dostali tym wiele nowych, różnorodnych kart, które z pewnością mocno rozbudują rozgrywkę.

W „Powrocie Dziedzictwa Dunwich” wraz z całkowicie nową zawartością znajdziecie również nowe wersje kart pochodzących z poprzednich produktów z cyklu „Dziedzictwo Dunwich”.

W „Powrocie Dziedzictwa Dunwich” badacze będą mogli wrócić do wcześniejszych śledztw. Aby wprowadzić większą różnorodność i dodatkową dawkę niepewności, część kart z nowego dodatku należy wymieszać ze wcześniejszymi, w związku z czym wykorzystują one te same rewersy, co karty w oryginalnych scenariuszach („Muzeum Miskatonic”, „Essex County Express” oraz „Gdzie czeka zagłada”) z tego cyklu.

W wersji angielskiej nowe karty różnią się od swoich pierwowzorów –  w pierwszym druku zawierały one niewykorzystywane w tych konkretnych scenariuszach kółko z miejscem na symbol lokalizacji. Przy okazji dodruku angielskiej wersji cyklu kółka te zostały usunięte, co przełożyło się na różnicę w wyglądzie wspomnianych kart.

Powyższa rozbieżność nie będzie dotyczyć polskiej wersji rozszerzenia. Problem ten rozwiązaliśmy poprzez dołączenie do każdego pudełka dodatkowych, pozbawionych kółek wersji kart, którymi należy zastąpić karty pochodzące z oryginalnych scenariuszy. Dzięki temu rozwiązaniu będziecie mogli w pełni cieszyć się nowymi scenariuszami i odkrywać tajemnice „Dziedzictwa Dunwich”.

Jesteście gotowi na powrót „Dziedzictwa Dunwich”?

Jeszcze raz wsiądźcie do pociągu do Dunwich i ponownie przeżyjcie emocje kampanii Dziedzictwo Dunwich z zupełnie nowymi kartami scenariuszy, które zapewnią zaskakujące wyzwania. Dodatkowo pudełko z tego rozszerzenia może służyć do przechowywania kart z całej kampanii dzięki załączonym separatorom, odpowiadającym wszystkim zestawom spotkań Dziedzictwa Dunwich. W skład Powrotu Dziedzictwa Dunwich wchodzą także nowe karty, zwiększające możliwości tworzenia własnych talii.