Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Powstaje RPG w otwartym świecie Harry’ego Pottera – wyciekł pierwszy filmik!

 

Fani magicznego świata Harry’ego Pottera szykuje się nie lada gratka! Do sieci, dzięki jednemu z użytkowników Reddita o pseudonimie VapeThisBro, trafiło nagranie filmiku promocyjnego RPG w otwartym świecie w uniwersum Harry’ego Pottera! Za realizację tytułu mają odpowiadać twórcy serii Disney Infinity.

VapeThisBro utrzymuje, że zarejestrował ten materiał podczas badania focusowego, omijając obowiązujący zakaz filmowania. Tytuł ma być 3-osobowym RPG w otwartym świecie, rozgrywającym się w XIX wieku. Gra będzie niezależna od książek i filmów. Gracze będą mogli dowolnie kształtować swoją postać, zdecydować do którego domu w Hogwarcie chcą należeć, czy wybiorą ścieżkę dobra czy zła. Do wyboru będzie osiem rodzajów czarodziejów. Jaką historię przyjdzie nam poznać?

Gracz zostaje przyjęty na piąty rok w Szkole Magii i Czarodziejstwa, a po przybyciu na miejsce odkrywa, że w Zakazanym Lesie dzieją się rzeczy niepokojące i straszne. Wkrótce wspólnie z jednym z profesorów, Elezarem Figiem, udaje się na wyprawę od powodzenia której zależy przyszłość całego świata czarodziejów.

Leaked Harry Potter game in development by Rocksteady

via Gfycat