Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Prace nad produkcją SNES Mini rozpoczęte

Zaskakujące wieści nadciągają do nas z Japonii. Okazuje się, że w przygotowaniu znajduje się kolejna retro-konsola Nintendo, SNES Mini. Planowany debiut na rynku ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Informacja o planowanym powrocie urządzenia na rynek pojawiła się na brytyjskim Eurogamerze. To już kolejne klasyczne urządzenie z oferty Nintendo, które pojawi się w sprzedaży w tym roku. W zeszłym roku w sklepach pojawił się NES Mini, który osiągał znakomite wyniki sprzedażowe, a w tym roku, choć jeszcze w bliżej nieokreślonym terminie, zadebiutuje SNES Mini.

Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System, czyli właśnie Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System, czyli właśnie SNES Mini zajmie miejsce NES-a Mini. W mediach pojawiają się pogłoski o wakacyjnej premierze SNES-a Mini.

Nintendo zaoferuje graczom w SNES Mini, podobnie jak to było w przypadku NES Mini, zamkniętą strukturę, małą obudowę i kilka wyświetlania. Do dyspozycji graczy będą m.in. następujące tytuły „Super Mario World”, „Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars”, „Super Mario Kart”, „Super Mario World 2: Yoshi’s Island”, „Donkey Kong Country”, „Contra III: The Alien Wars”, „Super Castlevania IV”, „Final Fantasy VI” czy „The Legend of Zelda: A Link to the Past”.

Doniesieniom dziennikarzy portalu Eurogamer zazwyczaj można wierzyć, gdyż posiadają całkiem dobrze poinformowane źródła. Teraz pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź od Nintendo!