Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Premiera Fallout 4 spowodowała spadek oglądalności na Pornhub

O tej sytuacji oficjalnie poinformował portal Pornhub. W dniu premiery gry „Fallout 4” serwis zanotował 10% spadek obecności swoich użytkowników.

Choć niekoniecznie dane statystyczne muszą sugerować to, co przypuszczamy, to tym razem sytuacja wydaje się bardzo bliska prawdy.

Jeden z największych serwisów udostępniających filmy tematyce pornograficznej – Pornhub, w okolicach 5:00 rano 10 listopada zanotował znaczący spadek liczby użytkowników. W tym samym czasie do cyfrowej dystrybucji trafiła najnowsza produkcja studio Bethesda – gra „Fallout 4”. Wytwórnia Bethesda Softworks ujawniła, że w tym czasie „Fallout 4” był masowo nabywany przez Internautów. Spadek w liczbie odwiedzających utrzymywał się na poziomie 10% niższym, niż zazwyczaj jeszcze do godziny 15:00. Popołudniu sytuacja na Pornhub ustabilizowała się.

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor Pornhub, Corey Price:
„To nie było dla nas żadnym zaskoczeniem. W ciągu dnia są pory, w których ludzie wolą spędzać czas na graniu. Z danych, jakie otrzymaliśmy wynika, że znaczna część naszych użytkowników postanowiła poświęcić swój czas rozgrywce w klimatach post-apokaliptycznego Bostonu. Być może niektórzy zdecydowali się nawet zwolnić na ten dzień z pracy lub szkoły. Czas, który poświęcali zazwyczaj na normalne obowiązki, został przeznaczony na granie w Fallouta 4. Sami, jako wielcy fani Fallouta , nie mamy do nikogo pretensji, że świat pustkowi okazało się atrakcyjniejsze niż zwiedzanie zakamarków Pornhub. Pewnie postąpilibyśmy ta samo.” – podkreślił w wypowiedzi Corey Price.

Premiera „Fallouta 4” miała miejsce 10 listopada i okazała się wielkim sukcesem Bethesda Softworks. Zyski przekroczyły już sumę 750 mln dolarów, a sprzedawcy cały czas składają zamówienia na kolejne partie tytułu. Zainteresowanie „Fallout 4” nie słabnie. Wynik 12 mln sprzedanych egzemplarzy zapewnił „Falloutowi 4” pierwsze miejsce w zestawieniach.

W ciągu pierwszych dni sprzedaży na Steamie, grą bawiło się równocześnie średnio 445 tys. graczy. W rekordowym momencie liczba przekroczyła 470 tys. Z kolei jak donosi serwis Steam Spy, w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery „Fallout 4” na platformie Valve znalazła ponad 1,2 miliona nabywców. Nic więc dziwnego, że tak wielkie zainteresowanie cyfrową dystrybucją „Fallout 4” odbiło się na Pornhub.

fallou4 vs pornhub