Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Premiera God of War: Wstąpienie

Już dzisiaj premiera gry God of War: Wstąpienie, dostępnej wyłącznie na PlayStation3. Ten prequel jednej z najlepszych serii na PlayStation to stworzona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły opowieść przedstawiająca początki historii spartańskiego wojownika, Kratosa.

Osadzona w świecie greckiej mitologii gra God of War: Wstąpienie™ przenosi graczy do początków legendy spartańskiego mściciela, Kratosa. Minęło pół roku, odkąd Spartiata stanął nad zwłokami swej żony i dziecka, z dłońmi splamionymi krwią bliskich, których zamordował na skutek machinacji Aresa. Skazany na wieczne męki w więzieniu dla przeklętych, walczy z zesłanym przez Furie obłędem. Kratos postanawia zerwać więzi łączące go z bogami i dokonać zemsty na Aresie. Uzbrojony w ostrza na łańcuchach wojownik zmierzy się z najmroczniejszymi przeciwnikami. Czeka go wiele prób na drodze ku wolności i odkupieniu win. 

Po raz pierwszy w historii serii, w grze God of War: Wstąpienie dostępne są tryby rozgrywki dla wielu graczy, które umożliwiają rywalizację nawet 8 osób jednocześnie. Gracze będą mogli przygotować swojego wojownika do walki poprzez dostosowanie jego uzbrojenia oraz zawarcie przymierza z jednym z czterech Bogów: Zeusem, Aresem, Posejdonem i Hadesem. 

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologii, zespół studia Santa Monica stworzył tytuł w iście filmowej konwencji.  W polskiej wersji językowej gry God of War: Wstąpienie w rolę Kratosa już po raz czwarty wcielił się Bogusław Linda. Z kolei w trybie rozgrywki dla wielu graczy będzie można usłyszeć Michała Żebrowskiego, który ponownie użyczył głosu postaci Herkulesa.

{youtube}DSwHy3ZKcBk{/youtube}