Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Produkcja „Hellraid” została wstrzymana!

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące są dla polskich twórców gier najlepszym okresem w historii tego rynku w naszym kraju; „This War of Mine”, „Dying Light” czy „Wiedźmin 3: Dziki Gon” to pozycje z najwyższej półki, wychwalane przez graczy na całym świecie.

Tym większym smutkiem napawa wieść o tym, że Techland zawiesił jeden ze swoich projektów. Premiera „Hellraid”, bo to o nim mowa, planowana była na ten rok na platformy PC, PS4 i Xbox One. Gra miała być slasherem z perspektywy pierwszej osoby, osadzonym w mrocznym świecie fantasy. Tytuł początkowo powstawał jako mod do gry „Dead Island”, z czasem jednak rozrastał się coraz bardziej.

Biorąc pod uwagę to, co mogliśmy zobaczyć na materiałach z wczesnej wersji gry, nie możemy zrobić nic innego, tylko zgodzić się z decyzją studia i trzymać kciuki, żeby „Hellraid” powrócił w glorii i chwale!

Oto pełna treść oświadczenia:

„Drodzy fani Hellraida,
Czujemy się zobowiązani poinformować Was, że Hellraid nie ukaże się w tym roku, jak pierwotnie planowaliśmy, a jego produkcja zostaje wstrzymana.
W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy wewnętrzną analizę i doszliśmy do wniosku, że Hellraid w swojej obecnej formie nie spełnia naszych własnych oczekiwań wobec tego projektu. W związku z tym zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót na deski kreślarskie i ponowne opracowanie koncepcji na nasz wymarzony tytułu dark fantasy. W tak zwanym międzyczasie pragniemy skonsolidować nasze zasoby i skupić się na dalszym rozwoju marki Dying Light.
Jednocześnie chcemy podziękować Wam serdecznie za Wasze wsparcie i aktywności. Jesteście najlepsi!”