Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Promised Land Art Festival – konferencja dla twórców animacji i gier

Promised Land Art Festival to pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami poświęconymi rysunkowi, grafice komputerowej, efektom specjalnym oraz sztuce animacji. Jest to wydarzenie przeznaczone dla profesjonalistów pracujących w branży gier komputerowych oraz filmowej.

We współpracy z miastem Łódź, organizacją przedsięwzięcia zajmują się weterani branży gier wideo w Polsce: CD PROJEKT RED.

Termin:
Promised Land rozpocznie się 27 września 2016 roku, kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier —partnerskiej imprezy podczas której odbywa się dzień otwarty. Wydarzenie zakończy się 30 września.

Miejsce:
Impreza odbędzie się na terenie kompleksu Łódź EC1.

Program festiwalu obejmuje:

Wykłady – Wykładowcy opowiedzą o szerokiej gamie metod twórczych, dokonają analizy ukończonych dzieł i projektów.

Warsztaty – Codzienne warsztaty będą okazją do zdobycia nowej wiedzy i doskonalenia umiejętności uczestników festiwalu Promised Land.

Warsztaty malarstwa cyfrowego – Weź w udział w warsztatach rysunku pod okiem profesjonalistów. Wybierz swoje narzędzie: ołówek lub tablet i spróbuj swoich sił w sesji z modelem-cosplayerem.

Prezentacje na żywo – na oczach zgromadzonych uczestników ilustratorzy i rzeźbiarze będą tworzyć dzieła i na bieżąco je komentować.

Sesje pytań i odpowiedzi – Po wykładach weź udział w dyskusjach w kameralnym gronie i bezpośrednio zadaj zaproszonym gościom nurtujące Cię pytania.

Konsultacje portfolio – Zaproszeni eksperci ocenią Twoje portfolio oraz doradzą Ci, jak najlepiej wyeksponować w nim Twoje najmocniejsze umiejętności artystyczne. Wykorzystaj bezcenną szansę na wysłuchanie konstruktywnej krytyki!

Wykłady i warsztaty poprowadzi 40 wybranych specjalistów z całego świata pracujących przy nagradzanych produkcjach filmowych i growych. Wszystkie elementy programowe prowadzone będą w języku angielskim.

Bilet obejmuje również wejście na Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier trwający w dniach 01-02 października.

Koszt biletu w przedsprzedaży wynosi 1300 zł. 1 października zaplanowano dzień otwarty dla posiadaczy biletów na MFKiG.

źródło: informacja prasowa