Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Proza Stanisława Lema zostanie zaadaptowana na grę wideo?

Jak się okazuje nie tylko proza Jacka Piekary zostanie w najbliższych latach przeniesiona na medium gier wideo. Być może już niedługo przyjdzie nam pograć Pirxem, Krisem Kelvinem albo Ijonem Tichym?

Studio Starward Industries ogłosiło na konferencji prasowej, że pracuje właśnie nad grową adaptacją twórczości Stanisława Lema oraz że ma już za sobą wszelkie rozmowy ze spadkobiercami pisarza, odnoszące się do licencji, w której przewidziano również podział zysków ze sprzedaży nadchodzącego tytułu.

Jednak nie wyjawiono, która książka dokładnie stała się kanwą powstającej gry. Studio wspomniało wyłącznie o tym, że jest to niezwykle popularny i wciąż dobrze sprzedający się utwór. Jeżeli chodzi zaś o uplasowanie gatunkowe, ma to być gra fabularna FPP (ang. first-person shooter, spol. strzelanka pierwszoosobowa), skoncentrowana na losach grupy astronautów, muszących poradzić sobie z niespodziewanym zagrożeniem (hmm… czyżby „Solaris” albo „Niezwyciężony”?).

Gra ma zostać skonstruowana na silniku Unreal Engine 4 od Epic Games, na którym działają m.in. „Daylight” czy „Darksiders III”. Studio zapowiada, że będzie to niezależna gra, tworzona przez niewielki zespół. Jak podaje Starward Industries, budżet jest pozornie niewielki, wynoszący zaledwie kilka milionów złotych, lecz na tego rodzaju grę tyle powinno w zupełności wystarczyć.

O tym, kto dokładnie bierze udział w produkcji i kiedy należy się jej spodziewać na razie nie wiadomo. Jednak można być pewnym, że studio, złożone z doświadczonych twórców i deweloperów zadba o to, aby tytuł okazał się sukcesem.


Źródło: money.pl