Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Przedsprzedaż Monolith Arena

W sklepach z grami planszowymi i przede wszystkim na oficjalnej stronie wydawcy ruszyła przedsprzedaż najnowszej gry Michała Oracza, autora „Neuroshima HEX! 3.0”, „Monastyr” czy „De Profundis”. Najnowszy tytuł projektanta osadzony jest w klimatach fantasy, ale opiera się na mechanice wcześniejszego dzieła, „Neuroshimy HEX!.

https://portalgames.pl/sklep/pl/monolith-arena-503.p.html 

„Monolith Arena” jest taktyczną grą planszową w polach heksagonalnych. Zawiera pięć różnych frakcji, z których każda dysponuje unikatowym zasobem umiejętności i nietypowych jednostek. W dyspozycji każdego gracza będzie także tytułowy Monolit, czyli swego rodzaju sztab armii – tylko mający w zanadrzu potężne moce, za sprawą których grający będzie mógł zaszkodzić w trakcie rozgrywki swemu przeciwnikowi. Wydawcy zapewniają, że w „Monolith Arena” gracze doczekają się tego, co stanowiło najciekawsze aspekty „Neuroshimy HEX”.

W przedsprzedaży dodatkowo kupujący otrzyma unikatową matę z alternatywną wersją graficzną planszy. Same pudełko zaś zawiera w sobie 140 żetonów (po 35 na frakcję), 8 znaczników frakcji, 27 znaczników inicjatywy, 22 znaczniki ran, 4 żetony sojuszu, znacznik aktywnego gracza,16 innych znaczników, 12 plastikowych części MONOLITU, 4 karty pomocy, plansza oraz instrukcja.

Oficjalny opis tytułu:

„Pradawny MONOLIT, starszy od najstarszych kronik i pieśni, czeka na bohaterów, którzy wezmą udział w krwawym turnieju. Dołącz do gry i rzuć wyzwanie mistrzom. MONOLITH ARENA to szybka, taktyczna gra fantasy dla 2-4 graczy. Poznaj cechy swoich wojowników. Znajdź i wykorzystaj słabe punkty wroga. Zawsze bądź gotowy zmienić swoją taktykę. Zwyciężaj dla chwały, dla swoich przywódców i bogów. Okiełznaj potęgę MONOLITU lub poddaj się i ustąp miejsca lepszym!”

2

 

3