Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Przedsprzedaż Scythe ruszyła!

 

Mamy bardzo dobre wieści dla osób wyczekujących z niecierpliwością gry „Scythe”. Grafiki Jakuba Różalskiego znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że gra planszowa, którą stworzył wspólnie z Jameyem Stegmairem spotkała się z tak ogromną reakcją ze strony internautów na Kickstarterze. Dziś ruszyła przedsprzedaż gry!

Twórcy postanowili zebrać pieniądze na “Scythe” za pomocą platformy Kickstarter. By wydać grę potrzebowali 33 tysięcy dolarów ,a w ciągu pierwszego dnia zebrali ich aż… 430 tysięcy. Zbiórka została zakończona, a zebrane fundusze przekroczyły najśmielsze oczekiwania twórców! W ciągu dwudziestu czterech dni zebrano ponad milion osiemset tysięcy dolarów. Zapewniło to powstanie gry w najbardziej rozbudowanej wersji.

Faktem jest, że „Scythe” to najbardziej oczekiwana gra 2016 roku. W serwisie BoardGameGeek.com, skupiającym miłośników gier planszowych z całego świata, odbył się konkurs na najbardziej premiery gier 2016 roku. Znamienny tytuł najbardziej wyczekiwanej gry zdobyła właśnie gra „Scythe”. Zwyciężyła nie tylko w kategorii ogólnej, ale również wśród zapowiedzianych na ten rok gier strategicznych, ekonomicznych, tematycznych, science-fiction oraz w klimatach steampunkowych. Obok tej gry nie można przejść obojętnie! Zapraszamy Was na stronę wydawnictwa PHALANX gdzie możecie złożyć zamowienie na swój egzemplarz gry!

Dla osób, które zdecydują się na zakup „Scythe” już teraz, została przygotowana specjalna oferta przedsprzedażowa:

– 15% zniżki od sugerowanej ceny detalicznej gry (349,95 zł),
– pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 29-32)
– pakiet 4 unikatowych kart spotkań (nr 33-36)
– pakiet 4 unikatowych kart celów (nr 24-27)
– pakiet 6 unikatowych kart fabryki (nr 13-18)

scythe 01

 

scythe 1

 

scythe 2

Oficjalny opis gry prezentuje się następująco:

Popioły po Wielkiej Wojnie wciąż pokrywają całunem śnieg w Europii roku 1920. Kapitalistyczne miasto-państwo znane po prostu jako „Fabryka”, które było siłą napędową wojny dzięki produkowanym przez siebie mechom, zatrzasnęło swe podwoje, co przyciągnęło uwagę kilku pobliskich krajów.
Na małym, choć niezwykle pożądanym terenie zebrali się przedstawiciele pięciu frakcji. Kto zyska chwałę i fortunę, tworząc swoje imperium jako przywódca Wschodniej Europii?

Scythe to strategiczna gra planszowa dla 1-5 graczy, w której wcielisz się przywódcę jednego z narodów Europii Wschodniej w alternatywnej rzeczywistości lat 20. ubiegłego stulecia. Będziesz odkrywał i podbijał kolejne terytoria. Zwerbujesz nowych rekrutów i zgromadzisz surowce. W końcu będziesz wysyłał do walki siejące postrach bojowe mechy, którymi zmiażdżysz innych graczy. A to wszystko dla chwały, sławy i pieniędzy. Bowiem zwycięzcą gry zostanie gracz z największą liczbą zgromadzonych monet. Zdobędziesz ich tym więcej, im większa będzie twoja popularność, im bardziej rozwinięte będzie twoja armia, a także im więcej terenów i zasobów będziesz kontrolował. Planuj, podbijaj, zwyciężaj!

Scythe to gra idealnie łącząca ze sobą mechaniki znane z eurogier z mocno klimatyczną rozgrywką. Zachwyci zarówno graczy, którzy lubią rozwój, optymalizację i strategiczne planowanie, jak również tych, którzy cenią w grach wyraźną warstwę fabularną, elementy przygodowe i powiązanie zasad gry z tematem.

Z zasadami gry i przykładową rozgrywką możecie zapoznać się w poniższym filmiku:

Źródło: phalanxgames.pl