Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Przejdź poza Światło – Destiny 2: Poza Światłem ukaże się 22 września

Bungie ogłosiło dziś nowy rozdział w uniwersum Destiny 2, jednocześnie informując o ogólnoświatowej premierze nowego dodatku Destiny 2: Poza Światłem, który ukaże się 22 września 2020 roku. Oprócz pierwszych informacji na temat nadchodzącego dodatku Bungie ujawniło także nowy sezon w Destiny 2– Sezon Nadejścia, który ma dziś swoją premierę.

Zarówno Sezon Nadejścia, jak i dodatek Poza Światłem są częścią tworzonego przez Bungie pojedynczego ewoluującego świata i będą stanowić kontynuację ekscytującej opowieści o Strażnikach i ich nieustannej walce o ocalenie ludzkości. Wyjawione zostaną tajemnice, pojawią nowe moce i poznamy, czym jest prawdziwe zagrożenie ze strony Piramid. A wszystko to zacznie się już dziś w Sezonie Nadejścia. 

Od miesięcy tajemnicze Piramidy torowały sobie drogę do Układu Słonecznego. Ich cel nie był znany, ale zagrożenie było oczywiste. W Sezonie Nadejścia na księżycu Io pojawi się pierwsza Piramida. Zapoczątkuje to serię wydarzeń, które będą się rozwijać przez cały sezon aż do dodatku Poza Światłem i jeszcze później.

Bungie ogłosiło dziś również, że gra Destiny 2 będzie dostępna na konsolach nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X. Ponadto zakupiony przez graczy dodatek Destiny 2: Poza Światłem zostanie przeniesiony na Xbox Series X przy pomocy technologii Smart Delivery. Materiał zakupiony na PlayStation 4 będzie można przenieść na PlayStation 5 za darmo. Więcej informacji na temat Destiny 2 na konsolach nowej generacji zostanie podane w nadchodzących miesiącach. 

Z pradawnych Piramid nad Europą zrodziła się nowa moc, a pod nimi powstało mroczne imperium. W dodatku Destiny 2: Poza Światłem Strażnicy poznają odmieniony wszechświat z nowym miejscem docelowym, nowymi przygodami i nowymi mocami do odkrycia.

Odkryj Europę: W Poza Światłem Strażnicy odwiedzą nowe miejsce docelowe: zamarznięty księżyc Jowisza – Europę. Staw czoła bezlitosnym, lodowatym obszarom, przedostań się do obiektu BrayTech ze Złotego Wieku i odkryj spoczywające pod pradawnym lodem tajemnice.

Zawładnij Ciemnością: Wraz z nowym zagrożeniem, pojawia się tajemnicza moc – staza. Wywodząca się z Ciemności nowa moc żywiołów, podobnie jak moc elektryczna, słoneczna i próżniowa, pozwoli Strażnikom na korzystanie ze spektakularnych superzdolności i zdominowanie pola bitwy. Tytani, Czarownicy oraz Łowcy, każdy będzie posługiwał się stazą w inny sposób. Szczegóły dotyczące stazy zostaną podane pod koniec lata.

Nowy najazd: Pod zamarzniętą tundrą Europy leży Krypta z Głębokiego Kamienia. Przez wieki pozostawała uśpiona. Strażnicy sprawdzą swoje umiejętności oraz to, jak radzą sobie z pracą w zespole w nowym sześcioosobowym najeździe, w którym czekają wspaniałe nagrody.

Powrót Eramis: Podzielone Rody Upadłych zjednoczyły się pod sztandarem Upadłej Kell Ciemności Eramis i stworzyły nowe imperium na Europie. Opuszczona przez Wędrowca i Światło Eramis wyrusza w podróż ku Ciemność i na konfrontację ze Strażnikami.

Gracze mogą zamówić Destiny 2: Poza Światłem w przedsprzedaży, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do wyjątkowej egzotycznej obudowy Ducha oraz legendarnego emblematu! Posiadacze cyfrowej edycji specjalnej uzyskają także natychmiastowy dostęp do egzotycznej emotki „Zamrożony berek”. Dodatek Destiny 2: Poza Światłem można zamawiać w przedsprzedaży na Steam, Stadia i Xbox One, a wkrótce także w PlayStation Store.

Destiny 2: Poza Światłem – cyfrowa edycja specjalna

Cyfrowa edycja specjalna Destiny 2: Poza Światłem będzie dostępna w przedsprzedaży na wszystkich platformach.

 • Dodatek Destiny 2: Poza Światłem + zawartość sezonowa całego roku (łącznie 4 sezony)
 • Zawartość w przedsprzedaży: Egzotyczna oszroniona obudowa Ducha i legendarny emblemat
 • Egzotyczna emotka „Zamrożony berek”
 • Egzotyczny karabin pulsacyjny „Nie ma czasu na wyjaśnienia” z katalizatorem i zdobieniem
 • Egzotyczny Wróbel „Inne niebo”

Destiny 2: Poza Światłem – edycja kolekcjonerska

Edycja kolekcjonerska Destiny 2: Poza Światłem dostępna będzie jedynie w sklepie Bungie:

 • Cyfrowa edycja specjalna Poza Światłem (tylko kod cyfrowy)
 • Odlewana pod ciśnieniem replika fragmentu Ciemności ze światełkami
 • Torba odkrywcy Europy
 • Manierka eksploracji Europy
 • Tajemniczy dziennik
 • Oraz inne przedmioty z Europy

Destiny 2: Beyond Light The Stranger Edition

Wydanie The Stranger Edition, to jedyny sposób dla fanów, żeby zdobyć wyjątkową, mierzącą 10” wysokości, figurkę postaci The Stranger, która sprzedawana jest w zestawie z edycją specjalną w wybranych sklepach na całym świecie. Więcej informacji na temat dostępności tej figurki w wybranych regionach znaleźć można pod tym adresem: http://www.numskull.com/official-destiny-merchandise/

„Destiny 2: Poza Światłem” ukaże się 22 września, 2020 jako dodatek do Destiny 2. Więcej informacji znajduje się na destinythegame.com/beyondlight

 

Materiał prasowy / Bungie Polska