Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Remake Final Fantasy VII w odcinkach

Square Enix ogłosili, że gra „Final Fantasy VII Remake” nie będzie wydana w całości. Odświeżona wersja zadebiutuje w formie epizodycznej. Co jest powodem takiej decyzji?

Podczas PlayStation Experience zaprezentowano nowy, rozbudowany zwiastun remake’a „Final Fantasy VII”, który rozbudził nadzieje fanów. Okazuje się, że odświeżona wersja będzie dorównywać kultowemu oryginałowi.

Jednak pojawiła się też już mniej optymistyczna informacja: cała produkcja nie zostanie wydana od razu, ale zostanie podzielona na kilka części. Twórcy „Final Fantasy VII Remake” podkreślają, że chodzi o rozmiary gry. Konieczność podzielenia tytułu na kilka epizodów wynika z faktu, że projekt jest zbyt duży. Pierwowzór był ogromny, a nadanie mu nowych, współczesnych szat zabiera mnóstwo czasu i wysiłku, a twórcy pragną dopracować wszystko w najmniejszych szczegółach.

„Gdybyśmy spróbowali wydać całość od razu, to niestety niektóre elementy gry z konieczności musiałyby zostać potraktowane skrótowo, bądź nawet zostać pominięte. Naszym celem jest pełny remake, dlatego podjęliśmy decyzję o podzieleniu tytułu na kilka epizodów.” – tłumaczył Tetsuya Nomura, projektant odpowiedzialny za „Final Fantasy VII Remake”.

„Jak możecie zobaczyć w przypadku chociażby uliczki z ostatniego zwiastuna, już teraz projekt jest niezwykle szczegółowy. A jeśli cały remake ma zachować taką jakość, nie damy rady go wydać za jednym podejściem. Dzielimy projekt na odcinki, by nie stracił na jakości, a odświeżenie nastąpiło w pełnej skali. Planujemy dodać tez kilka nowych elementów.” – dodał projektant Yoshinori Kitase.

Niestety twórcy gry nie zdradzili na ile dokładnie części będzie podzielona „Final Fantasy VII Remake”. Jeżeli rzeczywiście okaże się, że taka strategia wyjdzie na dobre produkcji, a nie tylko marketingowi firmy, to warto czekać, by skompletować całość gry.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Final Fantasy VII Remake” opublikowany podczas konferencji PlayStation Experience 2015.