Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Risen 2 – głosy aktorów

Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, z przyjemnością prezentuje próbki głosów aktorów, biorących udział w lokalizacji gry. Są wśród nich osoby znane fanom serii Gothic, udzielające głosu postaciom z poprzednich części sagi.

Jacek Kopczyński uczestniczył w nagraniach do wszystkich czterech części Gothic. W Risen 2: Dark Waters , tak jak w Gothic 4, wcieli się w rolę głównego bohatera opowieści, postaci prowadzonej przez gracza – Bezimiennego. W trakcie castingów okazało się, że to właśnie jego głos był najbliższy oryginałowi użytemu przez twórców gry – Piranha Bytes – i najlepiej pasował do osobowości głównego bohatera. W trakcie swojej kariery wcielał się w tak znane postaci jak Jaskier (Wiedźmin) czy Altaïr (Assassin’s Creed).

{youtube}fir84OZ6340{/youtube}

Jacek Mikołajczak również jest weteranem serii – pracował przy wszystkich czterech częściach gry. Najbardziej znany głos całej serii, w trzech pierwszych częściach grał Bezimiennego, czyli postaci prowadzoną przez gracza.  Tego nazwiska po prostu nie mogło w Risen 2: Dark Waters zabraknąć! Tym razem usłyszymy go w roli Carlosa. Inne wielkie produkcje ostatnich lat, w których brał udział, to między innymi StarCraft II: Wings of Liberty, Mass Effect, Assasin’s Creed i Fallout 3.

{youtube}gnYK5x2bc7s{/youtube}

Robert Tondera, słynny Wrzód z pierwszej części gry, podkładał również głos asasynów w Gothic 3. Postać odgrywana przez niego w Risen 2: Dark Waters to Miles.

{youtube}H8iS08YPWvM{/youtube}

Andrzej Blumenfeld, aktor z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w dubbingowaniu filmów i gier, znany między innymi jako Victor „Sully” Sullivan z Uncharted 3 czy Talon z League of Legends. W Risen 2: Dark Waters wcieli się w Eusebio.

{youtube}cRkNT-7-2d4{/youtube}

 

Paweł Galia, doświadczony aktor i dźwiękowiec, reżyser dubbingu polskiej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim. Udzielał głosu postaciom między innymi w serii Dragon Age, Disciples oraz Neverwinter Nights. Ma na koncie również głosy poboczne w trzeciej części Gothic. W drugiej części Risen zagra rolę kapitana Stalowobrodego.

{youtube}4Xp5JDLB1-k{/youtube}

W trakcie prac lokalizacyjnych nagrano 160 tysięcy słów składających się na 25 tysięcy linii tekstu. W nagraniach wzięło udział prawie 60 aktorów.

Risen 2, następca świetnie przyjętego przez graczy i ocenionego w mediach Risen, jest klasyczną grą RPG opracowaną przez Piranha Bytes –  twórców serii Gothic. Będąc właścicielem okrętu, gracz podróżuje między rozsianymi po oceanie wyspami, spotykając w trakcie przygody kilka frakcji, do których może dołączyć. Od jego wyborów zależeć będzie los statku i załogi, a w miarę rozwoju fabuły – także całej krainy.

Cechy charakterystyczne Risen 2:

·         Gra twórców bestsellerowej serii Gothic.

·         Następca wielokrotnie nagradzanej gry Risen.

·         Pełna polska wersja językowa (dubbing) na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3.

·         Klasyczna gra RPG z rozbudowaną fabułą, mnóstwem questów głównych i pobocznych, oraz koniecznością dokonywania ważnych dla dalszej rozgrywki wyborów.

·         Niepowtarzalny, mroczny i brutalny klimat piracki.

·         Nawet 50 godzin rozgrywki.

·         Broń palna, artyleria oraz zupełnie nowy system czarów towarzyszą dobrze znanej szermierce.

·         Kilka grywalnych frakcji .

·         Własny statek, załoga i ładownia pełna rumu

·         Własny okręt jest naszym domem i centrum dowodzenia.

·         Rozległy ocean z wieloma wyspami do zwiedzenia.

{youtube}iOR7cW4262E{/youtube}

 

Oficjalna strona gry: http://www.risen2.com

Facebook: http://www.facebook.com/risengame