Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowitych

Wydawnictwo Portal Games rozpoczęło przedsprzedaż “Opowieści Niesamowitych”, czyli drugiego dużego rozszerzenia do “Robinsona Crusoe” Ignacego Trzewiczka – tym razem trzeba szykować się na o wiele mroczniejszą opowieść.

Dodatek wymaga podstawowej wersji gry. Oficjalna premiera przygotowana jest na 25 kwietnia, więc pojawi się także na Pyrkonie! Tam też zapewne będzie można ją przetestować i nabyć (najpewniej z czymś specjalnym).

Przedsprzedaż

Zamawiając Opowieści Niesamowite w przedsprzedaży otrzymasz dodatkowo i za darmo:

  • Naklejki na piony, aby jeszcze lepiej prezentowały się na twojej planszy!
  • Klimatyczne scenariusze, wydrukowane na specjalnym, pożółkłym papierze
  • Klimatyczne karty zapisu progresu w kampanii, wydrukowane na specjalnym, pożółkłym papierze
  • Zestaw drewnianych znaczników, zastępujących standardowe znaczniki z pudełka

Pudełko z “Niesamowitymi Opowieściami” to całe bogactwo komponentów – w sumie 7 scenariuszy, całe talie kart, stosy znaczników i żetonów, księga paragrafowa kampanii oraz instrukcja, a także nowe kafle planszy!

Tryb horroru

Dodatek wprowadza też zupełnie nowy, wyjątkowy tryb horroru. Pozwala on na rozgrywkę na zupełnie nowym poziomie i zwiększa regrywalność scenariuszy znanych z Przygód na Przeklętej Wyspie. Ponadto w Opowieściach Niesamowitych przyjdzie nam korzystać ze wsparcia nowych postaci niezależnych – Pomocników, którzy towarzyszą nam w przygodach zarówno w Kampanii jak i trybie Horroru. Kiedy nasza postać umrze lub oszaleje (a szaleństwo to nowy sposób na „śmierć” postaci, wprowadzany przez dodatek), możemy wybrać jednego z dostępnych Pomocników i obrócić jego kartę na drugą, grywalną stronę. Tym samym zyskujemy nową postać do gry, a utrata jednej z postaci nie musi oznaczać końca naszej rozgrywki. Nie traktuj jednak tej zasady jako zbytniego ułatwienia… przetrwanie w trybie horroru wymaga niezwykłej determinacji…

A jeśli którejś z twoich postaci zdarzy się oszaleć, możesz mieć pewność, że powróci ona, by siać zamęt i utrudniać twój postęp za pomocą nowych kart Przygód Szaleństwa.

Wciągająca kampania „Zaginione Miasto Z”!

“Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite” zawiera kampanię zatytułowaną “Zaginione Miasto Z”, która składa się z 5 następujących po sobie spraw, tworzących jedną większą całość.

“Opowieści Niesamowite” to pierwsze rozszerzenie do “Robinsona Crusoe”, które wprowadza prawdziwe wybory fabularne, zawarte w księdze paragrafów. Sprawia to, że opowiadana historia staje się jeszcze bardziej bogatsza, żywa i interaktywna. W trakcie kampanii przyjdzie ci podejmować wybory w księdze paragrafowej, która rozwijać będzie przed tobą mroczną opowieść Pułkownika Fawcetta i jego ekspedycji.

Całą kampanię będzie można rozegrać wiele razy, za każdym razem podejmując inne wybory i poznając inne konsekwencje swoich decyzji. Ponadto cała kampania może zakończyć się zwycięstwem, lub porażką… ale czy uda ci się wygrać za pierwszym podejściem?

Rozegranie każdego scenariusza zajmie ci około godziny lub dwóch, Każdy z nich składa się z tej samej liczby rund, które trzeba będzie dobrze przemyśleć i zoptymalizować.

W “Opowieściach Niesamowitych” do grona postaci “Robinsona Crusoe” dołączy aż 9 nowych osób. Postacie te są przygotowane specjalnie pod rozszerzenie i umożliwiają wykorzystanie nowe, specjalnej mechaniki horroru. Wykorzystując mechanikę horroru możesz włączyć nowe postacie do rozgrywki w scenariusze z podstawowej odsłony gry “Robinson Crusoe”!

Nowe karty wydarzeń!

Wydarzenia stworzone na potrzeby kampanii są z nią niezwykle ściśle powiązane. Każde z nich będzie nie lada wyzwaniem dla naszych poszukiwaczy przygód. Wszystkie ociekają wręcz klimatem, ale nie godzi się zdradzać więcej szczegółów na ich temat – niech pozostaną niespodzianką.

Ponadto sam tryb horroru posiada swoje wydarzenia, które wprowadzają atmosferę grozy do każdej rozgrywki w Robinsona Crusoe. Mogą sprawić, że postacie zaczną tracić nad sobą kontrolę lub popadną w istne szaleństwo. Może się okazać, że z ciemności zaatakują bestie, na które nie działa zwykła broń… Wydarzenia będą miały ogromny wpływ na nasz poziom poczytalności i będą często sprawiać, że postacie będą wpadać w Paranoję. Paranoja to nowa mechanika, reprezentowana nowym żetonem, stworzona specjalnie na potrzeby Opowieści Niesamowitych.