Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Root, czyli leśne zmagania!

„Root” Cole Wehrle to gra przygodowo-strategiczna o tematyce wojennej, ale nie takiej powszechniej i… ludzkiej. To raczej współczesna wersja „Myszeidy” Ignacego Krasickiego – z tym, że w innych realiach i z innymi motywacjami, lecz przede wszystkim to nie wojna między szczurami i kotami, bowiem w grze może brać udział do czterech frakcji. Tyle tylko, że Portal Games zapowiedział też rozszerzenie…

W dodatku „Plemiona Rzeczne” do standardowej rozgrywki dochodzą dwie nowe frakcje, co sprawia, że na planszy może zmagać się aż sześciu graczów! Ponadto, nowe rozwiązania mechaniczne (głównie za sprawą „kupieckich” bobrów i „kultowych” jaszczurów), tryb solo oraz scenariusze kooperacyjne – szykuje się zatem wiele świetnych i różnorodnych rozgrywek!

Rootto gra o przygodach i wojnie dla 2 do 4 graczy (1 do 6 wraz z dodatkiem), którzy ścierają się o kontrolę ogromnych, dzikich terenów.

Każda frakcja w grze jest całkowicie inna i sprawia, że rozgrywka jest asymetryczna, powodując interesujące interakcje między graczami.

„Root to jedna z najgłośniejszych premier Gen Con 2018. Gra otrzymała wyróżnienie Seal of Excellence od Dice Tower.

Tytuł: Root
Typ gry: strategiczna, przygodowa
Projektant: Cole Wehrle
Ilustracje: Kyle Ferrin
Wydawca oryginału: Leder Games
Wydawca polski: Portal Games
Data wydania polskiego: 2 kwartał 2019
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 60-90 min.

„Root: Plemiona Rzeczne” wprowadza do gry dwie nowe frakcje, kooperacyjne scenariusze, zasady do rozgrywki solo, a przede wszystkim umożliwia granie w „Roota” aż sześciu graczom naraz! „Root” to jedna z najgłośniejszych premier Gen Con 2018. Gra otrzymała wyróżnienie Seal of Excellence od Dice Tower.

Tytuł: Root: Root: Plemiona Rzeczne (Root: The Riverfolk Expansion)
Typ gry: strategiczna, przygodowa, kooperacyjna
Projektant: Cole Wehrle
Ilustracje: Kyle Ferrin
Wydawca oryginału: Leder Games
Data wydania oryginału: 2018
Wydawca polski: Portal Games
Data wydania polskiego: 2 kwartał 2019
Liczba graczy: od 1 do 6
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 60-90 min.