Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Rusza druga edycja The Witcher School!

Wiedźmińska Akademia ponownie otwiera się na nowych adeptów! W dniach 17 – 20 sierpnia na zamku Grodziec odbędzie się druga edycja gry larp dla dorosłych fanów Wiedźmina.

The Witcher School została zainspirowana sagą Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie, a także grą „The Witcher”. Fani podczas wydarzenia mają niepowtarzalną szansę wcielenia się w adepta przechodzącego wiedźmińskie szkolenie, na które składać się będą m.in. szermierka, nauka łucznictwa, jeździectwa czy alchemii. Wszystkie te umiejętności młodzi adepci wykorzystają do rozwiązywania tajemnic i intryg. Nie zabraknie oczywiście polowań na potwory!

Szkoła zostanie otwarta już w przyszłym miesiącu na zamku Grodziec, w dniach 17-20 sierpnia. Moc atrakcji i przygód czeka zarówno na kobiety, jak i mężczyzn. Fani zamieszkają na zamku, przemienionym na potrzeby larpa w prawdziwe wiedźmińskie siedliszcze i spotkają bohaterów znanych z kart powieści Sapkowskiego. O oprawę artystyczną, wyposażenie, szkolenie i wyżywienie adeptów zadbają twórcy larpa.Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia: http://www.witcherschool.com/

Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w dniach 13-16 kwietnia 2015 roku na Zamku Moszna. Pisaliśmy o tym tutaj. W sierpniu startuje druga część rozgrywki, a następnie odbędzie się powtórka pierwszej edycji w dniach 28-31 sierpnia. Obie części rozgrywki będą miały miejsce również na zamku Grodziec.