Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Rządowe dofinansowanie dla twórców gier

Wszystko wskazuje na to, że rząd dostrzegł wreszcie potencjał twórców gier komputerowych i zamarzył o godnych następcach „Wiedźmina 3”, „Dying Light” czy „This War of Mine”.

Łącznie 116 milionów złotych ma zostać przeznaczone na dofinansowanie 38 projektów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Jarosław Gowin oznajmił, że właśnie w tej branży kryje się przyszłość, a gospodarka powinna rozwijać się w szczególności w obszarach, w których kryje się największy potencjał.

Aż 28 milionów trafi do firmy CD Projekt, z czego 10 milionów na technologię City Creation. Ma być to narzędzie kierujące całym miastem zarządzanym sztuczną inteligencją. Kolejne projekty to Seamless Multiplayer, Cinematic Feel oraz Animation Excellence. Bez wątpienia przysłużą się one kolejnym grom studia, w tym „Cyberpunkowi 2077”.

Wśród firm, które otrzymały wsparcie, znalazły się także The Farm 51, CI Games, Flying Wild Hog, GOG, Techland, Bloober Team oraz PlayWay. Pełną listę dofinansowanych projektów znajdziecie tutaj.