Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Scythe Jakuba Różalskiego bije rekordy na Kickstarterze

Grafiki Jakuba Różalskiego znane są już na całym świecie. Nic więc dziwnego, że gra planszowa, którą stworzył wspólnie z Jameyem Stegmairem spotkała się z tak ogromną reakcją ze strony internautów.

Twórcy postanowili zebrać pieniądze na “Scythe” za pomocą platformy Kickstarter. By wydać grę potrzebowali 33 tysięcy dolarów ,a w ciągu pierwszego dnia zebrali ich aż… 430 tysięcy. Do końca zbiórki zostały jeszcze ponad trzy tygodnie.

Opatrzona genialnymi ilustracjami Różalskiego “Scythe” to gra strategiczna z elementami przygodówki przeznaczona dla od dwóch do pięciu osób. Jej akcja toczy się po 1920 roku w Europie otrząsającej się z tragedii I wojny światowej. Gracze mają do wyboru jedną z pięciu frakcji Europy Wschodniej, które pragną się wzbogadzić i zdobyć jak najwięcej ziemii wokół Fabryki, tajemniczego miasta-państwa, które przed laty zamknęło swoje podwoje. Jedna z frakcji jest nam szczególnie bliska- Republic of Polania z Anią i misiem Wojtkiem w roli reprezentantów. Każdy z graczy rozpoczyna grę z różnymi zasobami, inną lokalizacją i odmiennym celem. Dzięki temu każda frakcja jest wyjątkowa a interakcje między nimi bardzo złożone. Co ciekawe, choć między frakcjami często dochodzić będzie do konfliktów, to nie ma tutaj całkowitej eliminacji graczy.

Gracze mogą rozbudowywać swoje frakcje, udowadniając tym samym swoją wielkość i znaczenie na mapie. Do rozbudowy posłużą załączone do gry elementy, których w zależności od zakupionej wersji gry może być nawet kilkaset. Podstawowa wersja “Scythe” ma kosztować 59 dolarów, a ta najbardziej rozbudowana 119 dolarów.

Szczegółowy opis gry znajdziecie tutaj, możecie oczywiście też dorzucić swoje parę groszy. Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się sukcesu rodaka i czekać na premierę planszówki 🙂