Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Siedem tytułów które mają szansę przełamać klątwę kiepskich ekranizacji gier

Nie jest tajemnicą fakt, że filmy powstające na bazie gier video nie są do końca dobre. Jednakże istnieje kilka obiecujących pozycji, które mogą przełamać ten stereotyp.

videoas

Assassin’s Creed

Oparty na grze Ubisoftu, o tym samym tytule, co gra. Dlaczego może być wyjątkowo dobry? Ze względu na intrygującą historię, obsadę złożoną z Michaela Fassbendera, Marion Cotillard i ArianeLabed. Premiera 21 grudnia 2016 roku.

video2

Warcraft

Spokojna kraina Azeroth stoi na krawędzi wojny, a jej społeczeństwo musi zmierzyć się z przerażającą rasą najeźdźców: orkowie uciekają z umierającego domu, aby zasiedlić nowy. Otwiera się portal łączący dwa światy…

Dlaczego brzmi obiecująco? To głębokie, bogate fantasy, które zabiera nas do niesamowitego świata, jakiego nie widzieliśmy od czasów „Władcy pierścieni”. Film reżyseruje Duncan Jones i liczymy na to, że wcieli w życie efekty wizualne rodem z „Avatara” albo „Ewolucji Planety Małp”. W obsadzie nie zobaczymy najwybitniejszych aktorów, ale to o niczym jeszcze nie świadczy!

Premiera 10 czerwca 2016. A pierwszy trailer tej jesieni.

video3

Splinter Cell

Fabuła skupia się na postaci Sama Fishera, agenta pracującego dla tajnej agencji Echelon. Zostaje wysłany na niebezpieczną misję z niezwykle zaawansowaną technologicznie bronią, która ma mu ułatwić zadanie na każdym kroku.

To kolejna ekranizacja gry Ubisoftu i już to samo w sobie jest ekscytujące! Na krzesełku reżysera nadal zasiada Tom Hardy, który zmienił scenarzystę – będzie nim Frank John Hughes.

Premiera teoretycznie w 2017, ale to nic pewnego.

video4

Minecraft

Ciężko powiedzieć, o czym jest, ale każdy na pewno wie, o co chodzi.

To nie będzie coś w stylu „The LEGO Movie”, chociaż producent pozostaje ten sam – Roy Lee. Istnieje jednak wiele możliwości i nieograniczonych ścieżek, którymi ten film może podążyć. Reżyserem został niedawno Rob McElhenney, który chce pójść bardziej w ztronę akcji i przygody, niż komedii.

Film ma ukazać się w 2017 lub nieco później.

video5

Metal Gear Solid

Głównym protagonistą gry jest Solid Snake, żołnierz infiltrujący bazę nuklearną. Jego zadaniem jest usunięcie i neutralizacja zagrożenia, które pochodzi z Foxhound – tajnej jednostki sił specjalnych.

Reżyserem został Jordan Vogt-Roberts (znany z „Kings of Summer”), a scenariusz pisze Jay Basu. Vogt-Roberts jest wielkim fanem tej gry, więc pozostaje mieć nadzieję, że przyczyni się to do stworzenia czegoś wielkiego.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

video6

The Last of Us

Akcja rozgrywa się 20 lat po tym, jak zmutowany grzyb zniszczył całe Stany Zjednoczone, przemieniając ludzi w potwory-kanibali. Głównymi bohaterami są ocalały Joel i młoda dziewczyna o imieniu Ellie, którzy trafiają w ręce rebeliantów. Okazuje się, że Ellie może być kluczem do znalezienia lekarstwa na chorobę zmieniającą ludzi.

Pomijając świetny pomysł na fabułę, producentem został Sam Raimi znany z „Ghost House Pictures”, a w roli Ellie zobaczymy gwiazdę „Gry o tron”, Maisie Williams. Scenarzysta Neil Druckmann zarzeka się, że film będzie bardzo wierny fabule gry.

W tym przypadku również nie jest znana data premiery.

video7

Portal

To historia młodej kobiety, Chell, która budzi się w komorze relaksacyjnej znajdującej się w wielkim kompleksie badawczym – Aperture Science Enrichment Center. Zostaje powitana przez sztuczną inteligencję GLaDOS, która uświadamia jej cel tej wizyty – Chell ma przebyć serię testów. Otrzymuje urządzenie pozwalające jej tworzyć portale, jednak ostatni test nie jest niczym przyjemnym – polega na spaleniu testującego. Chell nie jest jednak taka głupia i udaje jej się uciec.

Ciekawa fabuła, pełna akcji przygoda – to już brzmi dobrze. Pewną dawkę portali otrzymaliśmy już w filmach „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz „Thor: Mroczny Świat”, ale tutaj mamy do czynienia z pistoletem tworzącym portale, więc może to być coś zupełnie nowego.

Adaptacją zajmuje się Valve Corporation (twórcy gry) oraz Bad Robot. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek postępy w produkcji… póki co – cisza.

Na który z tych filmów czekacie najbardziej?