Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Slawia na wolności!

Wydawca karcianej gry „Slawia” Marcina Wełnickiego poinformował na platformie Wspieram.to, że w następnym tygodniu rozpocznie się pakowanie komponentów i wysyłka z drukarni, co sprawi, że twórcy będą mogli rozpocząć wysyłki tak, aby wspierający otrzymali swoje egzemplarze przed końcem miesiąca.

„Slawia” to gra dla 1 do 5 słowiańskich wojów niebojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza – niebezpiecznej słowiańskiej krainy – aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie! 

„Slawia” to nie tylko gra, to zaproszenie do nowego świata fantasy. Naszym zdaniem Polska nie ma się co wstydzić pod względem bogactwa mitologii i bogatej, burzliwej historii. To niezwykłe tło, na którym wdzięcznie kreślić opowieści o męstwie, honorze i braterstwie, ale i o plugastwie, zdradzie i mrocznych siłach.

Pogranicze to region targany lokalnymi wojenkami – rozbita na dzielnice Slawia jest wewnętrznie skłócona, książęta walczą z książętami, podczas gdy mrok ponownie zakrada się do świata. Dawno temu istniała organizacja zajmująca się tępieniem potworów, ale dziś rzemiosłem tym parają się przede wszystkim łowieckie rody, gdzie z dziada pradziada przekazuje się tajniki zabójczego fachu.