Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Slawia ufundowana!

„Slawia” Marcina Wełnickiego, czyli gra karciana, oparta na wierzeniach słowiańskich została ufundowana na platformie wspieram.to (https://wspieram.to/slawia), osiągając 279% kwoty wymaganej do sfinansowania projektu, tj. 69 888 zł z potrzebnych 25 000 zł. Tym samym podstawowe pudełko z gra wzbogaciło się o dwadzieścia dodatkowych elementów, co oznacza, że to, co oferowali twórcy na początku pomnożyło się ponad dwukrotnie – więc wspierający będą cieszyć się nie tylko elementarnymi systemami, ale kilkoma bonusowymi mechanikami, które mocno urozmaicą rozgrywkę.

Podsumowując, zamiast tylko tego – 119 kart (30 kart łowców, 54 potworów, 30 kart krain, 5 kart pomocy),18 żetonów, planszy, instrukcji – do pudełka ze „Slawią” wspierający i przyszli chętni otrzymają jeszcze: tryb rozgrywki solo, 32 nowe karty łowców, 30 kart kontraktów, 4 karty bossów, 4 karty bóstw, 4 karty siedlisk, 6 kart wydarzeń, 6 nowych kart potworów, 1 karta pomocy, nowa wersja planszy, 3+ dodatkowe żetony, cyfrowe Kroniki Pogranicza (250+ haseł), 10+ stronicowe opowiadanie ze świata Slawii. Czyli szykuje się bardzo rozbudowana i atrakcyjna karcianka, właściwie kilka gier w jednym.

Oprócz tego wydawcy na obecną chwilę przygotowali także trzy dodatki do gry, które rozszerzą ją jeszcze bardziej. W pierwszym z nich, „Ciężkie czasy”, gracz znajdą między innymi nową mechanikę przetrwania, w drugim, „Zdradziecki gościniec”, nowy system pomocników, z kolei w trzecim, „Dzikich rubieżach”, będzie można przetestować aż cztery nowe rody, zmierzyć się z dwoma odmiennymi bossami i tyloma bóstwami czy przeczesać dwa nowe siedliska. Widać więc wyraźnie, że świat, w którym rozgrywa się karciana przygoda nie pozostaje twórcom obojętny i mają wobec niego dużo planów – a nam, graczom, powinno dawać to niezwykle dużą radochę.

Gdyby ktoś nie miał jeszcze przyjemności, to warto zapoznać się chociaż z krótkim opisem gry albo zagościć na stronie wspieram.to, gdzie poza szczegółową, wypunktowaną charakterystyką projektu, można też zadać twórcom pytania, śledzić postępy prac bądź zgłosić swoje wątpliwości.

A „Slawia” to gra dla 1-5 słowiańskich wojów niebojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza – niebezpiecznej słowiańskiej krainy – aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie!

Mechanika „Slawii” wyrosła z dwóch poprzednich, popularnych gier Marcina Wełnickiego, „Slaviki” i „Slaviki: Równonoc”. Twórcy wzięli na warsztat wszystko, od fundamentalnych zasad akcji graczy po system punktacji, zdolności specjalne i matematyczny rozkład kart w taliach.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

slavia2