Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Slawia zwycięża!

Kampania współfinansowania „Slawii” (https://wspieram.to/slawia) Marcina Wełnickiego osiągnęła zamierzony wynik i została już ufundowana, ale na tym akcja nie poprzestaje, bowiem pozostały jeszcze dwa tygodnie, aby wesprzeć karciankę w słowiańskich klimatach, którą szczerze polecamy. No i im więcej zebranych funduszy, tym bardziej wzbogaci się zawartość pudełka i samej rozgrywki.

„Slawia” to gra dla 2-5 słowiańskich wojów niebojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza – niebezpiecznej słowiańskiej krainy – aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie!

Mechanika „Slawii” wyrosła z dwóch poprzednich, popularnych gier Marcina Wełnickiego, „Slaviki” i „Slaviki: Równonoc” (z sekcji opinii dowiedziecie się, jak odbierali je recenzenci). Wzięliśmy na warsztat wszystko, od fundamentalnych zasad akcji graczy po system punktacji, zdolności specjalne i matematyczny rozkład kart w taliach.

Ale „Slawia” to nie tylko gra, to zaproszenie do nowego świata fantasy. Zdaniem twórców Polska nie ma się co wstydzić pod względem bogactwa mitologii i bogatej, burzliwej historii. To niezwykłe tło, na którym można wdzięcznie kreślić opowieści o męstwie, honorze i braterstwie, ale i o plugastwie, zdradzie i mrocznych siłach.

Pogranicze to region targany lokalnymi wojenkami – rozbita na dzielnice Slawia jest wewnętrznie skłócona, książęta walczą z książętami, podczas gdy mrok ponownie zakrada się do świata. Dawno temu istniała organizacja zajmująca się tępieniem potworów, ale dziś rzemiosłem tym parają się przede wszystkim łowieckie rody, gdzie z dziada pradziada przekazuje się tajniki zabójczego fachu.

Na wschodzie rysuje się cień Czarnoboga i jego sług, na zachodzie coraz częściej widuje się łupieżcze łodzie najeźdźców… wydawało się, że krainy Słowian zmierzają ku zagładzie… do czasu powrotu Slawii, potomkini prawowitych królów! Pod jej wodzą, starzy i nowi bohaterowie jednoczą siły, żeby raz na zawsze wypędzić mrok ze słowiańskich krain.

Autorzy mają nadzieję, że będziecie równie podekscytowani zwiedzając świat „Slawii” jak twórcy tworząc go. Słowiańska gra karciana to nasz pierwszy krok, który oczaruje Was ponad 100 unikalnymi grafikami postaci, potworów i krain!

slavia3

 

slavia4

 

slavia5

 

slavia6

 

slavia8

 

slavia10

Źródło: informacja prasowa