Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Slawię sław!

 

Kampania „Slawii” trwa w najlepsze! Gra osiągnęła już praktycznie cztery piąte potrzebnej kwoty, a do końca zostały jeszcze niecałe cztery tygodnie, podczas których ujawniane będą nowe cele i wzbogacające rozgrywkę dodatki. A tych, co do tej pory nie usłyszeli o akcji odsyłamy do strony kampanii, zaś niepewnych, niezdecydowanych, mających wątpliwości zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Twórcy o projekcie

„Slawia” to gra dla 2-5 słowiańskich wojów nie bojących się wyzwań ani krwiożerczych potworów! W trakcie rozgrywki staniesz na czele rodu łowców, których będziesz wysyłać do odległych rubieży Pogranicza – niebezpiecznej słowiańskiej krainy – aby gładzić plugawe monstra i chronić bezbronnych. Za honor, za braterstwo, za ojczyste ziemie!

Mechanika „Slawii” wyrosła z dwóch poprzednich, popularnych gier Marcina Wełnickiego, „Slaviki” i „Slaviki: Równonoc” (z sekcji opinii dowiedziecie się, jak odbierali je recenzenci). Wzięliśmy na warsztat wszystko, od fundamentalnych zasad akcji graczy po system punktacji, zdolności specjalne i matematyczny rozkład kart w taliach.

„Slawia” to efekt rocznej pracy grupy pasjonatów, projektantów i artystów. To rodzimy produkt na światowym poziomie, promujący słowiańską i polską kulturę. Pomóż nam wydać grę i ruszyć z nią w świat! To od Ciebie zależy, czy „Slawia” zostanie wydana i jak wiele dodatkowej zawartości znajdzie się w jej pudełku. Wesprzyj nas już dziś!

Jeśli zdecydujesz się na zakup „Slawii” w przeciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia kampanii, otrzymasz za darmo 3 promocyjne karty księżniczki Slawii. Po tym czasie karty te będzie można dokupić jako dodatek.

„Slawia” to gra, która będzie się rozwijać wraz z udzielonym przez Ciebie wsparciem. Chcemy za darmo zwiększyć zawartość podstawowego pudełka, ba, podwoić ją! Przygotowaliśmy nowe karty łowców dla obecnych rodów, nowe potwory i krainy, całkiem nowe rody, jak ród Tura, nowe frakcje o zupełnie innych zasadach i warunkach zwycięstwa, jak Zakon Slawii. Siedliska potworów, słowiańskie bóstwa i potężni bossowie! Postacie niezależne i wydarzenia, nowa plansza i nowe żetony, nowe historie ze świata Slawii! To wszystko jeszcze przed nami!

5c7d8fb05a8e6aa519922810c367ff3e

6da39375e93d15150ee62d5923dd1f7f

28b19c0876a10ab2f87ac33b26635caa

ea06a66039e22166d827a378fcab7b96

Światowidok – świat przedstawiony

„Slawia” to nie tylko gra, to zaproszenie do nowego świata fantasy. Naszym zdaniem Polska nie ma się co wstydzić pod względem bogactwa mitologii i bogatej, burzliwej historii. To niezwykłe tło, na którym wdzięcznie kreślić opowieści o męstwie, honorze i braterstwie, ale i o plugastwie, zdradzie i mrocznych siłach.

Pogranicze to region targany lokalnymi wojenkami – rozbita na dzielnice Slawia jest wewnętrznie skłócona, książęta walczą z książętami, podczas gdy mrok ponownie zakrada się do świata. Dawno temu istniała organizacja zajmująca się tępieniem potworów, ale dziś rzemiosłem tym parają się przede wszystkim łowieckie rody, gdzie z dziada pradziada przekazuje się tajniki zabójczego fachu.

Na wschodzie rysuje się cień Czarnoboga i jego sług, na zachodzie coraz częściej widuje się łupieżcze łodzie najeźdźców… wydawało się, że krainy Słowian zmierzają ku zagładzie… do czasu powrotu Slawii, potomkini prawowitych królów! Pod jej wodzą, starzy i nowi bohaterowie jednoczą siły, żeby raz na zawsze wypędzić mrok ze słowiańskich krain.

Mamy nadzieję, że będziecie równie podekscytowani zwiedzając świat „Slawii” jak my byliśmy tworząc go. Słowiańska gra karciana to nasz pierwszy krok, który oczaruje Was ponad 100 unikalnymi grafikami postaci, potworów i krain!

slavia1

slavia4

slavia5

slavia6

slavia7

Zasady

Podstawowe zasady gry są niezwykle proste. W grze znajduje się pewna liczba krain. W swojej turze gracz wykłada zawsze 3 karty, każdą koniecznie do innej krainy. Póki w krainach jest miejsce, wykłada 2 łowców i potwora. Kiedy miejsc na łowców zabraknie, wykłada same potwory.

W momencie, w którym kraina zapełni się potworami, dochodzi do łowów. Porównujemy sumę siły potworów i sumę siły łowców, uwzględniając wszystkie specjalne zdolności. Jeśli siła łowców jest równa lub wyższa od siły potworów, łowy się powiodły!

Teraz gracze dzielą się sławą: ten, którego łowcy mieli w danej krainie najwyższą indywidualną siłę, dostaje sławę za pierwsze miejsce, gracz z drugą najwyższą siłą sławę za drugie miejsce i tak dalej. Gracze zaznaczają przyrost sławy na planszy Pogranicza, przesuwając też znacznik czasu o odpowiednią liczbę pól.

Wreszcie, do gry trafia nowa kraina, a gracze kontynuują swoje tury.

slavia8

slavia9

slavia10

Jesteś sprzedawcą? Chciałbyś zapewnić sobie zapas egzemplarzy „Slawii”, tak aby po zakończeniu kampanii mieć ją na stanie? Pisz do nas na adres contact@itustudio.com.

Nagroda „Zabójca potworów” zawiera:

  • Egzemplarz gry planszowej „Slawia” (cena 99 pln)
  • Przesyłkę Paczkomatem na terenie całej Polski (cena 10 pln)
  • 3 karty promocyjne księżniczki Slawii (gratis!)
  • Wszystkie darmowe odblokowane cele kampanii! (gratis!)
  • Serdecznie podziękowania od całego zespołu.
  • Cena: 109 pln

slavia1

Źródło: informacja prasowa