Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Słyszeliście o Chytrogrodzie?

Wydawnictwa Hexy Studio i Lucrum Games walczą o wydanie „Chytrogrodu” na platformie zagramw.to, gdzie udało im się już zebrać środki na ufundowanie tytułu, ale wciąż czeka wiele dodatkowej zawartości do odblokowania.

Strona kampanii

Opis gry:

Gra blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. Zostań przywódcą jednej z pięciu Gildii, wysyłaj swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskuj towary i załatwiaj interesy. Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu!

„Chytrogród” to „wredna gra dla całej rodziny”. Humor oraz proste i bardzo intuicyjne zasady nadają jej familijnego charakteru, ale duża dawka negatywnej interakcji, blefu, negocjacji i czystej złośliwości sprawi, że usatysfakcjonowani będą również miłośnicy „Munchkina”, „The Resistance” czy „Szeryfa z Nottingham”.

Rozgrywka w „Chytrogród” składa się z rund, w których gracze zagrywają w tajemnicy Akcje na plansze Dzielnic. W Dzielnicach pozyskiwać można Towary oraz załatwiać Interesy, przynoszące Punkty Wpływu – celem gry jest posiadanie jak największej ich liczby. Dzięki Dobrom nabytym w Dzielnicach gracze mogą potem załatwiać Interesy i pozyskiwać kafelki z PW. Jednak ponieważ każdą kartę Akcji zagrywa się zakrytą, nigdy do końca nie wiadomo co zrobią przeciwnicy i czy nie pokrzyżują naszych planów. Dodatkowo, aktualny pierwszy gracz, czyli Faworyt Księcia, zawsze rozstrzyga remisy, nawet jeśli nie dotyczą go bezpośrednio, warto więc żyć z nim w dobrych stosunkach i czasem pomóc w zamian za drobną przysługę. „Chytrogródto gra blefu, odgadywania intencji innych, a nierzadko i sojuszów – przeważnie bardzo krótkotrwałych.

Jak przebiega runda gry?

1.

Aktualny Faworyt Księcia dobiera kartę Książęcego Dekretu, zapoznaje się z nią w sekrecie i kładzie zakrytą na wybranej Dzielnicy. Tylko on wie, co się tam wydarzy!

2.

Gracze po kolei zagrywają na Dzielnice zakryte karty Akcji z ręki (po 4 w grze trzy- i czteroosobowej, po 3 w pełnym pięcioosobowym składzie).

3.

Zaczynając od aktualnej Pierwszej Dzielnicy, kolejno rozpatrywane są karty zagrane na poszczególne Dzielnice.


Źródło: zagramw.to