Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Solar City doczekało się wreszcie premiery!

IUVI Games opublikowało grę planszową „Solar City” Marcina Ropki i Violi Kijowskiej.

Gracze z pewnością słyszeli o dość niefortunnych losach „Solar City”, która początkowo wystartowała na zagramw.to pod szyldem wydawnictwa Games Factory. Sama kampania przebiegła bardzo pomyślnie – przez pewien czas zdawało się, że projekt się rozwijał, twórcy przedstawiali efekty kolejnych prac oraz relacjonowali postępy projektu.

Niestety, wydawnictwo zawiesiło działalność z powodu niezgodności w finansach prezesa i jego zniknięcia (wraz z środkami na realizację). Przez pewien czas autorzy starali się znaleźć nową oficynę i rozwiązanie zaistniałego problemu. Z pomocą przybyło IUVI, które przy okazji przejęcia projektów –dotychczas wydawanych przez Games Factory – otworzyło imprint odpowiedzialny za publikację gier bez prądu. Właśnie w taki sposób udało się doprowadzić do premiery między innymi „Solar City”.

Solar City to solarpunkowa gra planszowa z unikalną mechaniką „buduj i blokuj”, autorów mocno docenionego w 2017 roku Alien Artifacts, w której gracze stają na czele zespołu architektów, na usługach jednej z globalnych korporacji, aby przekształcić dawną zabudowę miejską w tętniące życiem ekologiczne miasto. Na tytuł składają się gra podstawowa oraz dwa dodatki: Serce Miasta i Suburbia, wszystko wydane w polskiej wersji językowej.

Solar City jest grą, która idealnie działa na 4 osoby a także jako gra dwuosobowa – każda liczba graczy biorąca udział w rozgrywce zmienia odrobinę podejście i sposoby planowania, które zapewnią nam zwycięstwo. Dzięki temu, a także mnogości budynków oraz losowości podstawowego ustawienia, gra posiada olbrzymią regrywalność. Gra oferuje również tryb solo.