Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Solar City na Zagramw.to

 

Na platformie współfinansowania skierowanej na wydawanie gier polskich twórców, ruszyła kampania „Solar City” Marcina Ropki i Violi Kijowskiej, czyli pierwsza autorska gra oficyny Games Factory. Od 10:00 udało się już mocno ponad połowę potrzebnej kwot, a na horyzoncie majaczą co najmniej dwa solidne rozszerzenia.

Wszystkim, dla których ekologia i ekonomia jest po drodze projekt powinien sprawić wiele przyjemności, a futurystyczny, utopijny sztafaż tylko dodaje wszystkiemu uroku i wiąże tematykę z rozgrywką. Jeżeli szukacie już czujecie się przekonani, zajrzyjcie na stronę wsparcia (https://zagramw.to/solar-city), gdzie można poznać więcej szczegółów i – gdy będzie się przekonanym – wesprzeć inicjatywę i czekać na własny egzemplarz.

 

„Solar City” to solarpunkowa gra planszowa z unikalną mechaniką „Buduj i Blokuj”, autorów mocno docenionego w 2017 roku AlienArtifacts, w której gracze stają na czele zespołu architektów, na usługach jednej z globalnych korporacji, aby przekształcić dawną zabudowę miejską w tętniące życiem ekologiczne miasto.

W ramach Projektu Solarnej Rewolucji gracze będą wykupować dawne budynki sprzed ekologicznej katastrofy, a następnie przemieniać je w Podniebne Ogrody – źródła ekologicznego pożywienia oraz odnawialnej energii. W miastach pojawią się także nowoczesne, zielone budynki publiczne – wzmacniając miejską tkankę oraz przywracając wiarę w przyszłość resztkom cywilizacji. Każdy rodzaj budynku dołączony do naszego miasta posiada własną mechanikę – łącząc wiele różnych elementów, w trakcie rozgrywki każdy gracz stworzy własny „silniczek”, służący ostatecznemu celowi, jakim jest zdobycie jak największej liczby Punktów Solarnych – symbolizujących postęp w odbudowie świata, wpływy oraz popularność zdobywaną w nowym społeczeństwie.

„Solar City” jest grą, która idealnie działa także jako gra dwuosobowa – każda ilość graczy biorąca udział w rozgrywce zmienia odrobinę podejście i sposoby planowania, które zapewnią nam zwycięstwo. Dzięki temu, a także mnogości budynków oraz losowości podstawowego ustawienia, gra posiada olbrzymią regrywalność – w grze ze wszystkimi odblokowanymi celami istnieje ponad pół miliona sposobów na połączenia między budynkami!

Kampania łączona z Kickstarterem

Równocześnie z polską kampanią na zagramw.to odbywać się będzie druga, anglojęzyczna, na serwisie kickstarter.com. Co to dla Was oznacza? Otóż to, że po ufundowaniu się podstawowej wersji gry, na potrzeby celów dodatkowych wszystkie zebrane fundusze liczymy wspólnie! Codziennie będziemy przedstawiać Wam, jak również wspierającym z kickstartera, łączną kwotę, którą obie kampanie zebrały – dzięki takiemu systemowi obie wersje językowe będą mogły pochwalić się dużo bogatszą zawartością!

Opis gry

Jest rok 2035.

Wszechwładza globalnych, technokratycznych korporacji powiązanych z interesami najważniejszych światowych potęg doprowadziła do eksploatacji i degradacji środowiska naturalnego, a tym samym załamania się ekosystemu planety. W wyniku tych zmian, wojen, zamieszek, wyzysku, głodu oraz chorób jedna trzecia ziemskiej populacji zmarła. W krótkim czasie rozpadły się sojusze i zbankrutowały państwa narodowe. Ludzkość podzieliła się na mniejsze skupiska o bardziej egalitarnym, klanowym charakterze, odchodząc od dawnych zasad turbokapitalizmu i technokracji o globalnym zasięgu. Społeczeństwo rozpoczęło powolny proces odbudowy.

Jednak światowe korporacje nie poddały się tak łatwo. Posiadając własne armie, dostęp do technologii, fabryk i laboratoriów, po wyznaczeniu nowych zarządów i zaktualizowaniu planów, postanowiły wywalczyć miejsce w nowym porządku, dostosowując się do niego.

Aby odzyskać wpływy oraz dobre imię, ogłosiły nowy, wspólny projekt przekształcenia ziemskich miast w zielone, ekologiczne fortece przetrwania ludzkości, służące odbudowie środowiska. Projekt został nazwany „Solarną rewolucją” i wykorzystuje wszystkie ekologiczne pomysły XXI wieku, związane z odnawialną energią, wertykalnymi farmami, zastąpieniem maszynami pracy ludzkiej. Do projektu zatrudnieni zostali najsłynniejsi naukowcy, planiści i ekolodzy nowego pokolenia.

Ludzkość postanowiła dobrze wykorzystać daną jej szansę na stworzenie sprawiedliwego, ekologicznego świata. Jednak korporacje widzą w przedsięwzięciu nowy intratny biznes i kto wie, jaki ostateczny cel im przyświeca…

1

 

3

 

4

 

 

cel 0 locked 840px

 

cel 1 locked 2 840px

 

cel 2 locked 4 840px

Źródło: informacja prasowa