Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Środa dniem Champions of Nexum

W środę na Kickstarterze startuje nowa polska kampania – innowacyjny projekt gry opartej na przeniesieniu mechaniki znanej z MOBA („League of Legends”, „Heroes of the Storm”, „Smite”, „Dota 2”) na realia planszowe. „Champions of Nexum” to przede wszystkim silna interakcja, emocjonujące zmagania, próba taktyczno-strategicznego myślenie i, nie ukrywajmy, przyzwoicie wykonane komponenty – w tym obłędne figurki.

Gra polega na tym, że każda drużyna ma w posiadaniu trzy linie wież, których musi bronić, ponieważ zdobyte przez przeciwnika zwykle przeważą o zwycięstwie – trzeba przy okazji pamiętać, że samemu również powinno się przełamać obronę wroga, za którą kryje się zamek do zdobycia. Planszowa wersja będzie oferować też inne zadania, a gracze wybiorą dla siebie bohatera z szeregiem unikalnych cech, dzięki czemu drużyny będą zazwyczaj skonstruowane z różnie ukierunkowanych postaci, co wymusi na graczach opracowywanie nowych technik i styli rozgrywki – to z kolei oznacza, że partia  każdorazowo będzie wyglądać inaczej.

Grę będzie można wesprzeć już w środę (23 stycznia)!

Twórcy gry postawili w całości zająć się swym projektem, któremu na obecną chwilę poświęcili przeszło trzy lata i wciąż starają się, aby nie odbiegał on od standardów najpopularniejszych tytułów świata. Dlatego też zdecydowali się nie oddawać pomysłu w ręce zewnętrznych wydawców, lecz samemu wystarać się o odpowiednie środki na sfinansowanie niezwykłego tytułu – startują już za moment na Kickstarterze, gdzie grę będzie można wesprzeć w czterech wariantach językowych. Oprócz podstawowego dla platformy angielskiego, „Champions of Nexum” ukaże się także w języku francuskim i niemieckim, ale spokojnie – jako że to rodzima produkcja: na polskich graczów, fanów i zainteresowanych czymś tak innowacyjnym, czeka również w pełni spolonizowany wariant gry! No i nie zapominajmy, że jak to w kampaniach współfinansowania bywa, na wspierających czekają cele, których zdobycie oznacza tylko jedno – że po ich przekroczeniu zawartość pudełka się powiększy!

Autorami projektu są Bartłomiej Hebda, Tomasz Kalisz i Marek Zamojski.

„Champions of Nexum” to pierwsza prawdziwa gra planszowa w stylu MOBA, która inspirowała się grami wideo w tym gatunku (m.in. „League of Legends„. W czasie tworzenia gry wielki nacisk położono na to, aby w trakcie trwania rozgrywki gracze odczuwali emocje, które towarzyszą cyfrowym partiom zespołowym.

Celem „Champions of Nexum” jest zniszczenie zamku przeciwnika.

Osiąga się to poprzez wykonywanie powierzonych drużynie zadań.

Podszas tego, gracz będzie niszczyć Wieże, aż wreszcie uzyska dostęp do zamku wroga.

23 styczeń to dzień „Champions of Nexum” na Kickstarterze!