Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Star Trek – nowy zwiastun gry

Podczas Gamescom zaprezentowano nowy zwiastun gry „Star Trek”, której akcja osadzona jest pomiędzy dwoma filmami J.J. Abramsa.

Za grę odpowiadają Namco Bandai Games oraz Paramount Pictures. Za scenariusz odpowiada Marianne Krawczyk, która współpracowała nad fabułą gry z Roberto Orcim, Alexem Kurtzmanem i Damonem Lindelofem. Projekt ma być fabularnie powiązany z drugą częścią kinowej serii Abramsa.

– W tej grze wspaniałe jest to, że jest ona takim drugim krokiem. Zobaczycie Kirka i Spocka, jakich w filmie nie widzieliście. Jak stają się przyjaciółmi, jak wyruszają na przygody, których w kolejnym filmie nie będzie. Gra pozwoli lepiej poznać tych bohaterów. Chcemy być pewni, że ta gra w pewnym sensie jest odrębnym filmem. Nie chcę zdradzać, kto jest przeciwnikiem, ale powiem tylko, że osoby, które spotkacie w grze, mogę pojawić się w drugiej części filmu. Lubię traktować tę grę jako film, który mogliśmy zrobić. Traktujemy ją z takim samym szacunkiem. Mogę zdradzić, że przeciwnicy są ściśle związani z kanonem Star Treka – opowiadał Orci w jednym z wywiadów sprzed kilku miesięcy.

Premiera na platformy Xbox 360, PS3 i PC zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

 

{youtube}sQa8tsXS8oI{/youtube}