Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Star Wars: Aktualizacja gry Knights of the Old Republic II po dekadzie od premiery

 

Produkcja Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords to jedna z najlepszych gier RPG w historii, nie tylko ze względu na rozgrywkę w jednym z najpopularniejszych i kultowych uniwersów. Zadebiutowała w 2005 roku, a dziś jej fani mają możliwość jej obszernej aktualizacji poprzez platformę Steam.

Jednym z powodów wydania tej aktualizacji był fakt przeniesienia gry na nowe platformy, m.in. Linux i Mac. Teraz, dzięki wersji dostępnej na Steam, mamy możliwość odpalenia „Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords”, zarówno na Windowsie, produktach Apple, jak i na sprzęcie z Linuxem. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości.

W nowej aktualizacji produkcja otrzymała też:
– wsparcie dla rozdzielczości aż do 4K i 5K
– natywną obsługę panoramicznych monitorów
– obsługę dla padów (Xboksa 360, XO oraz PS 3 i 4)
– dodatkowe wsparcie usług Steam, w tym 37 osiągnięć do zdobycia i zapisywanie stanu gry w chmurze

Oficjalne wsparcie Steam Workshop otrzymał również fanowski mod „Restored Content Mod”, który naprawia większość błędów i dodaje usunięte lub niedokończone fragmenty gry.

Gracze mają więc teraz niepowtarzalną okazję do przypomnienia sobie tej kultowej gry lub po prostu do odkrycia jej na nowo, przed zbliżającą się premierą kolejnej kinowej superprodukcji ze świata Gwiezdnych Wojen – „Przebudzenia Mocy”.