Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Star Wars Jedi: Upadły zakon – krótka zajawka i długi gameplay

Electronic Arts zaprezentowało bardzo krótki materiał wideo z „Star Wars Jedi: Upadły Zakon”, gdzie można mniej więcej zobaczyć, jak sprawdza się system walki. W dodatku, studio opublikowało kilkunastominutowy gameplay.

Na przedstawionej zajawce widać, jak Cal Kestis wyciąga miecz świetlny, dźwigając na plecach swojego droida BD-1, a naprzeciw niego do boju szykuje się szturmowiec czystki z dwustronną bronią. Po chwili dochodzi do skrzyżowania ich oręży. Ale to zaledwie mignięcie, sugerujące, że wkrótce gracze będą mogli zobaczyć o wiele więcej.

Nie wiadomo, czy zaprezentowane wideo to pokazowy skrypt, czy gracze będą mogli dotrzeć do tego spotkania. Jednak dzięki niemu zdradzono, że ataki Cala będą mogły zostać sparowane przez przeciwnika. Ponadto, zwiastun potwierdza słowa twórców, wedle których mechanika walki w „Upadłym Zakonie” ma skupić się na parowaniu, unikach i różnych stylach uderzeń – w grze nie wystarczy proste klikanie, aby pokonać wroga, często trzeba będzie się do niego zbliżyć za pomocą sprytu i podstępu. Taki system sprawia, że niektórzy porównują go do tego znanego z serii „Dark Souls”.

Fabuła „Star Wars Jedi: Upadły Zakon” ma toczyć się po wydarzeniach z „Zemsty Sithów”, a gracze mają wcielić się w młodego Cala Kestisa, byłego padawana, ukrywającego swą tożsamość przez żołnierzami Imperium, wciąż wykonującymi rozkaz 66. Chcąc nie rzucać się w oczy, Cal przemieszcza się głównie po Zewnętrznych Rubieżach, obecnie po planecie Bracca, gdzie pracuje jako złomiarz. Ale pewnego razu na jego trop wpada imperialna inkwizycja, a Kestis ponownie musi uciekać.

Premiera gry przewidziana jest na 15 listopada bieżącego roku.

Aneks 1:

W zaprezentowanym poniżej fragmencie rozgrywki zobaczyć można o znaczenie więcej umiejętności głównego bohatera.

Imperium nie spocznie, dopóki nie zostanie zgładzony ostatni Jedi. Jako zbiegły Padawan twoje szanse są nikłe, ale po twojej stronie jest Moc. Odkryj zdolności Jedi, które przyjdzie ci opanować, by przetrwać.


Źródło: comicbook.com/EA Star Wars/Twitter