Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Strasznie dziwne puzzle w ofercie CDP.PL

„Weird Puzzles” to nowy, wyjątkowy cykl cdp.pl skierowany nie tylko do amatorów układania puzzli, ale także do miłośników fantasy i horroru. Ideą projektu jest przenoszenie grafik i obrazów, osadzonych w znanych growych i literackich uniwersach, na puzzle dla koneserów.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że to właśnie cdp.pl wpadło na pomysł wydawania kolekcjonerskich puzzli. Jako jeden z największych wydawców i dystrybutorów gier na polskim rynku, firma ma ogromne doświadczenie w tworzeniu dopracowanych w każdym calu produktów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kolekcjonerów wśród graczy. Po sukcesie projektu „World of 1920+” z grafikami Jakuba Różalskiego i puzzli ze świata Wiedźmina przyszedł czas na kolejne uniwersum fantasy.

Tym razem cdp.pl sięga do mitologii Cthulhu, świata stworzonego przez H.P. Lovecrafta, jednego z prekursorów fantastyki. Ludzkie lęki i najgłębiej skrywane obawy Lovecraft ucieleśnił w swych powieściach i opowiadaniach, tworząc niewyobrażalne istoty o nieziemskich mocach, które kiedyś panowały na Ziemi. Jednym z Wielkich Przedwiecznych jest właśnie Cthulhu – mroczne bóstwo śpiące na dnie oceanu w wykreowanym przez Lovecrafta uniwersum, na którym dziś bardzo chętnie wzorują się twórcy gier (Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth), książek (w zbiorze Acolythes of Chtulhu) i filmów (Zew Cthulhu z 2005 r.). Teraz także cdp.pl, wydając serię World of Horror. Cthulhu Puzzles.

Przerażający świat Chtulhu będzie można ułożyć z czterech wzorów puzzli autorstwa Richarda Lounge’a – artysty koncepcyjnego znanego jako Tentacles and Teeth (pol. Macki i Zęby), który od lat związany jest z branżą grową i projektami inspirowanymi twórczością H.P. Lovecrafta.

W ramach „World of Horror. Cthulhu Puzzles” – pierwszej serii z cyklu „Weird Puzzles” – zobaczymy dzieła: Coming of Asathoth, Cthulhu, Great Old Ones i King in Yellow. Każdy wzór składa się z 1500 elementów ekskluzywnych puzzli, zawiera kolekcjonerski plakat, oryginalny medalion z symbolem Cthulhu (dostępne są 4 wzory) i wprowadzenie do świata World of Horror.

Puzzle ze świata Chtulhu to nie jedyny projekt związany z tym uniwersum, jaki cdp.pl zaoferuje fanom w 2017 roku. Na premierę czeka też nowa gra RPG Call of Cthulhu ze studia Cyanide, pojawią się również nowe gadżety i publikacje inspirowane mrocznym bóstwem H.P. Lovecrafta.

Puzzle Chtulhu dostępne są w przedsprzedaży na stronie cdp.pl w cenie 59,99 zł. Premiera puzzli „World of Horror. Cthulhu Puzzles” już 6 lutego!

puzzle 1

CDP.pl to jeden z największych w Polsce wydawców i dystrybutorów gier obecny na rynku od ponad 20 lat. Firma jest wyłącznym dystrybutorem marki Wiedźmin oraz tytułów Blizzard Entertainment, Activision Blizzard, Disney Consumer Products and Interactive Media, Focus Home Interactive oraz Nordic Games.

CDP.pl to również platforma e-commerce z pełną ofertą gier, książek, filmów w wersji fizycznej i cyfrowej oraz muzyki, gier planszowych i elektroniki. Sklep CDP.pl otrzymał w 2016 roku nagrodę PayU Lab Awards w kategorii eCommerce za wyróżniającą się działalność w branży.

Źródło: informacja prasowa