Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Strażnicy Xobos potrzebują wsparcia!

 

Do końca kampanii współfinansowania projektu ImagineRealm co prawda jeszcze kilka tygodnii, ale udało się już zebrać dwie trzecie potrzebnej kwoty. Niemniej, „Strażnicy Xobos” wciąż potrzebują wsparcia. Jeżeli kogoś intrygują taktyczne, klimatyczne gry z dobrze zarysowanym tłem fabularnym w konwencji SF – niezwłocznie powinien zgłosić się na platformę zagramw.to (https://zagramw.to/straznicy-xobos), gdzie toczy się walka o być albo nie być Xobos. Dosłownie!

O Grze

Strażnicy Xobos to gra strategiczno-taktyczna o wyjątkowej dynamice, która buduje napięcie i klimat już od pierwszej rundy! W grze walczysz o dominację i prowadzisz swój klan do zwycięstwa w rozstrzygającej bitwie o władzę na planecie Xobos.

Zawartość pudełka

Strażnicy XOBOS to bogata w elementy gra, w której twórcy postawilina klimatyczne ilustracje i solidne wydanie, które pozwolą stoczyć emocjonującą bitwę!

Plansza z mapą „Araneum”: Klimatyczny kanion o nazwie Araneum to arena bitwy, gdzie leży ostatnie aktywne źródło na Xobos. Plansza ma wymiary 58x54cm.

4 Plansze strażników: Centrum dowodzenia Strażnikami. Każdy gracz ma do dyspozycji jedną planszę, na której może tworzyć połączenia i rozpoczynać budowy.

Przesłonka gracza: Za przesłonką umieszczamy centrum dowodzenia Strażnikami. Przesłonka zawiera także wiele przydatnych informacji związanych z rozgrywką.

Zasoby budulca: Budulec służy do wznoszenia budynków oraz odbudowy pokonanych Strażników a także do tworzenia technologii. W grze znajduje się 50 drewnianych kosteczek, które symbolizują zasoby budulca.

Znaczniki: 45 drewnianych znaczników posłuży nam do oznaczenia torów na planszach Strażników i planszach rozwoju.

Pionki Strażników: W grze znajduje się 16 pionków Strażników. Na każdego z graczy przypadają 4 pionki, w odpowiednim kolorze, na przeźroczystych podstawkach. Pionki posiadają symbole, które ułatwiają zarządzanie jednostkami na planszy Strażników.

Kryształy Energii: Najcenniejszy surowiec na Xobos i najważniejszy zasób w grze. Dzięki niemu można hodować Quarki, ulepszać Strażników, załadować strażnicę do obrony swojego terytorium. Kryształy energii mają wiele zastosowań – ale przede wszystkim to cenne punkty zwycięstwa! W grze znajdziesz 60 plastikowych kryształów energii.

Żeton Rozkaz-Połączenie: Tych 16 żetonów używamy, gdy chcemy połączyć dwóch Strażników. Żeton jest dwustronny: awers wskazuje połączenie przekazywania mocy, rewers służy do przekazania leczenia.

Żetony ulepszeń: Żetony dwustronne używane jako wskaźnik ulepszenia Strażnika. Ich użycie jest zależne od posiadanej technologii.

Żetony Budynków: W grze Strażnicy Xobos możemy wznosić budynki przy wykorzystaniu Strażników jako budowniczych. Są to: kopalnia zasobów, źródło energii, budynek techniczny oraz strażnica. Łącznie w grze znajdują 72 żetony budynków.

Żetony Reaktorów: Dzięki tym budynkom, budowanym w bazie, możemy wykorzystać zgromadzone kryształy energii do wzbudzenia źródła, a tym samym uratować Xobos i wygrać!

Plansza rozwoju: Zaznaczany na niej wydobycie surowców oraz liczbę posiadanych budynków technicznych. Ułatwia zarządzanie zasobami pobieranymi na początku rundy, w fazie rozwoju. Każdy z graczy posiada swoją planszę rozwoju.

Kafle technologii: Na tych 36 kaflach znajdują się technologie rozwijające zdolności ofensywne i defensywne Strażników oraz umożliwiające szybszy rozwój gospodarczy.

Opis gry

W grze Strażnicy Xobos prowadzić będziemy tytułowych Strażników do walki o dominację na planecie Xobos. Jest to bardzo dynamiczna gra strategiczno-taktyczna z elementami ekonomii. Klany strażników mogą wznosić budowle, zdobywać nowe technologie i ulepszenia zwiększające zdolności wydobywcze najważniejszego surowca – Kryształów Energii. Gra oferuje ogromną dawkę planowania oraz możliwość przeprowadzania zaskakujących ataków, a przez zróżnicowane zdobywanie zasobów oraz rozwój technologiczny, żadna rozgrywka nie będzie taka sama. Dzięki mechanice ulepszeń oraz budowania połączeń będziemy mogli tworzyć potężne defensywy, miażdżące ataki lub zbilansowany rozwój gospodarczy – wszystko jest w naszych rękach! Rozważne prowadzenie ekonomii z doskonałym planowaniem może doprowadzić do zaskakującego zwycięstwa…

Wydarzenia dziejące się na Xobos to fragment historii w opisanym przez nas uniwersum, w którym Strażnicy odgrywają znaczącą rolę dla swoich stwórców, Patronów. Zadaniem Strażników było pilnowanie źródeł energii na planecie i przez setki tysięcy lat wykonywali je doskonale, do czasu gdy źródła zaczęły gasnąć, a planeta umierać. Wówczas biomechaniczne istoty zaczęły zdobywać świadomość swojego istnienia i nauczyły się tworzyć technologie, budynki a nawet inne jednostki. Wszystko po to, aby przetrwać…

3

 

1

Kryształy energii, których źródła strzegą Strażnicy są nie tylko cennym surowcem dla Patronów. Są niezbędne dla życia Strażników. Stanowią również sens ich istnienia. Dlatego, gdy na planecie pozostało ostatnie znaczące ich źródło, jasne stało się, że dalsze pasywne współistnienie wszystkich Klanów jest niemożliwe. Podział planety według ustaleń zawartych kilka tysięcy lat temu nie miał już znaczenia. Dzień, w którym Strażnicy staną do ostatecznej walki o dominację, musiał nadejść… W chwili, gdy zasiądziemy do gry, będziemy mogli opowiedzieć razem zakończenie tej historii, i dowiemy się, który Klan będzie dyktował dalsze warunki!

Źródło: informacja prasowa