Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Studio The Dust ogłasza: Inkwizytor znalazł inwestora!

Już pod koniec zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że wrocławskie studio The Dust zajmie się przeniesieniem „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary na ekrany naszych PC i konsol. Teraz dowiedzieliśmy się, że studio znalazło kluczowego partnera, który wesprze finansowo c część projektu.

Gradaptacja cyklu powieści Jacka Piekary znalazła inwestora! W komunikacie giełdowym wrocławski deweloper poinformował, że kontrakt inwestorski został podpisany wczoraj. Wartość umowy to 3 miliony PLN, wypłacane ratalnie od lipca 2019 do stycznia 2022 roku, w zależności od postępów nad grą:

Wyżej wymieniony wkład jest bezzwrotny bez względu na wynik ekonomiczny komercjalizacji gry, poza wyszczególnionymi przypadkami zawinionymi przez Emitenta.
W zamian za wkład Inwestor ma zagwarantowane prawo do pobierania wynagrodzenia prowizyjnego uzależnionego od przychodów generowanych przez przedmiotową grę.

Budżet całości projektu to 7 milionów PLN. Gra ma być dostępna na komputery oraz konsole PlayStation i Xbox. Więcej o grze dowiemy się we wrześniu, na kiedy to The Dust zaplanowało konferencję prasową. Na stronie studia czytamy:

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć pierwszą oficjalną konferencję dotyczącą naszej gry na motywach “Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary. Odbędzie się ona 12.09.2019 w Warszawie.
Na wrześniowej konferencji opowiemy o naszej interpretacji świata wykreowanego przez Jacka Piekarę i jakie mamy w wobec niego plany w ramach realizowanej gry wideo. Przedstawimy również zespół dowodzący produkcją, pierwsze moodboardy, koncept arty i kilka ciekawostek.

Źródło ilustracji: www.thedust.pl/realizacje/cykl-inkwizytorski