Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Stworze w lutym!

Underworld Kingdom ogłosiło, że przedsprzedaż trzeciego wydania „Stworze” Grzegorza Arabczyka będzie kontynuowana do 15 lutego i po tym dniu rozpocznie się rozsyłanie do kupujących, ponieważ cały druk przybył zdecydowanie wcześniej niż przewidywano. Co więcej, preorderowa cena pozostaje, czyli wciąż można nabyć nową grę wprost od wydawcy za 179 PLN.

STWORZE – gra planszowa – przedsprzedaż – dostawa marzec 2019

Przygodowa gra planszowa STWORZE, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem. W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z dziesięciu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie.

Zwycięzcą zostanie to Stworze, które pierwsze zrealizuje wszystkie misje ze swojej talii Misji. Każda misja wymaga wykonania akcji, zaś każda akcja – podjęcia działań na planszy. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wpływów danego Stworza
w Krainie i w konsekwencji do zostania jej jedynym Opiekunem.

W ramach akcji można m.in. pomagać lub szkodzić ludziom, wykonać zadanie albo nasłać ludzi na leża innych Stworzy. Dodatkowo wybranie konkretnej akcji przybliża wszystkie Stworza do aktywacji Wydarzenia – takiego jak np. Dziady czy Jare Gody.

Zawartość

103 drewnianych żetonów
10 znaczników Stworzy
10 podstawek do znaczników Stworzy
5 kostek do gry, drewno
10 kart postaci
5 kart pomocy, skrótu zasad
187 kart – w wielkości 58×88 mm
106 kart – w wielkości 44×68 mm
woreczek lniany z nadrukiem
plansza
instrukcja