Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

TBS w Uniwersum Metro 2033. Czy przetrwasz Apokalipsę?

Dla fanów „Merto 2033” Glukhovsky’ego już od 30 listopada czeka interesująca propozycja. Gra „Metro 2033: Wojny” będzie dostępna na wszystkich platformach mobilnych. Jest to gra z gatunku TBS (strategiczna gra turowa), z akcją umiejscowioną w moskiewskim metrze znanym z powieści Glukhovsky’ego.

Premiera mobilnej strategii turowej „Metro 2033: Wojny” zaplanowana jest na 30 listopada, jednak do globalnego konfliktu możecie przygotować się już dziś! Twórcy gry przewidzieli dla graczy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aby bezpłatnie otrzymać dwóch elitarnych najemników i wziąć udział w losowaniu Samsunga Galaxy Tab A, należy wejść na stronę http://metro2033.pl/gra/ i zapisać się na newsletter. Na stronie gry znajdziecie także szczegóły konkursu.

Jak przedstawia się fabuła „Metro 2033: Wojny”?

Arsenij Skadow, dowódca ochrony podziemnego Instytutu Bioinżynierii, ma przed sobą trudne zadanie – wraz z biolog Magdaleną Pokrowską musi odnaleźć zaginionych naukowców, którzy odkryli lek mogący powstrzymać rozprzestrzeniającą się w metrze śmiertelną epidemię. Informacje na temat ich miejsca pobytu posiadają władze zamieszkujących metro frakcji. Z niektórymi z nich mogliśmy się już zetknąć na kartach powieści, jednak część z nich to jednak całkiem nowe siły walczące o dominację w postnuklearnym świecie. Aby rozwiązać zagadkę ich zaginięcia będziecie musieli wykonać liczne zlecenia (łącznie z questami pobocznymi – ok. 70 misji).

m2033 gra kampanie

Tak jak w powieści Glukhovsky’ego, główną walutą obowiązującą w metrze są naboje, zaś źródłem pożywienia – uprawy grzybów i fermy świń. Jeżeli jesteś w posiadaniu naboi, możesz najmować żołnierzy, poprawiać stosunki z frakcjami i, co najważniejsze, rozwijać swoje podziemne państwo. Jednak walki i podboje to nie wszystko!

Podczas całej rozgrywki nie zapomnij, że i Ty możesz zostać zaatakowany! Każda z twoich stacji posiada swój garnizon, standardowe oraz specjalne budynki, które umożliwiają jej rozwój w kierunku handlowym, rzemieślniczym, militarnym lub naukowym. Łącznie do wyboru będzie aż 20 typów budowli. Kluczem jest osiągnięcie takiej równowagi w rozwijaniu swoich stacji, by bilans zasobów był dodatni. W przeciwnym razie stacja wymrze z głodu lub robotnicy zbuntują się i zaczną burzyć budynki!

System walk w „Metro 2033: Wojny” to hołd dla klasycznych gier TBS (takich jak „Heroes Might and Magic III”). Do wyboru będzie kilkanaście klas żołnierzy standardowych oraz specjalnych najemników. Każda wygrana walka daje drużynie punkty doświadczenia. Każdy kolejny poziom to nie tylko zwiększona siła i wytrzymałość, ale i dodatkowa umiejętność przydatna w walce.

m2033 turowa

Celem gracza jest zebranie środków niezbędnych do przeżycia, odparcie ataków mutantów, odkrycie i zdobycie nowych stacji metra za pomocą uzbrojonych oddziałów najemników. Istotne będzie zbudowanie urządzeń potrzebnych na stacjach, nawiązywanie stosunków dyplomatycznych z sąsiadami i podtrzymywanie gospodarki swojego małego państwa podziemnego.

W grze znajdą się:
– 189 stacji metra – możecie na nich handlować, walczyć, a nawet zamieszkać;
– 25 typów jednostek najemników i wrogów z indywidualnymi umiejętnościami walki;
– turowe walki z szerokim wyborem taktyk, które doprowadzą gracza do zwycięstwa;
– 24 frakcje, z którymi będzie można walczyć lub nawiązać kontakty dyplomatyczne;
– 20 typów budowli do postawienia na stacjach gracza;
– ponad 75 misji i zadań.

Dzięki mrocznej historii, ambientowej ścieżce dźwiękowej i ciągłej walce o przetrwanie w niebezpiecznym świecie, pogrążysz się w postapokaliptycznym klimacie „Metra 2033”.

Premiera „Metro 2033: Wojny” już 30 listopada.

Źródło: informacja prasowa