Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Telltale Games kończy działalność!

 

Studio Telltale Games, lider epizodycznych przygodówek, zamyka swoją działalność. Większość pracowników dostało wypowiedzenia, a zmniejszona 10-krotnie załoga zajmie się przekształceniem „Minecraft: Story Mode” w serial dla Netflixa. Pozostałe projekty, w tym „The Walking Dead”, zostają porzucone…

Studio Telltale Games, które w branży jest znane przede wszystkim z serii przygodówek „The Walking Dead” oraz „The Wolf Among Us”, zwolniło ponad 200 pracowników! Pozostała 25-osobowa grupa ma teraz „dopełnić zobowiązań”, a później studio zostanie zamknięte i deweloper najprawdopodobniej oficjalnie zakończy działalność.

Prezes studia, Pete Hawley, wyraził w oficjalnym komunikacie wielki smutek, że sprawy przybrały taki obrót. Podkreślił, że firma „przez ostatni rok, starała się wejść na nową ścieżkę”, jednak zabrakło jej czasu, by tego dokonać i choć ich ostatnie projekty zostały ciepło przyjęte przez graczy, to niestety nie przełożyły się na wystarczające zyski.

Niestety, w związku z powyższym, historia Clementine skończy się wraz z drugim odcinkiem „The Walking Dead: The Final Season”. Nie zobaczymy już przygotówki na podstawie „Stranger Things”, ani 2. sezonu „The Wolf Among Us”, który zapowiadano na 2019 rok. Szczegóły dotyczące przyszłości serii Telltale Games poznamy w najbliższych tygodniach w kolejnym komunikacie.