Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Teraz i Ty możesz wybrać się do Hogwartu i zostać czarodziejem!

 

25 kwietnia zadebiutowała pierwsza gra od Portkey Games – studia, które wspólnie z Warner Bros. jest odpowiedzialne za opracowanie aplikacji mobilnych z franczyzy „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling. Zagracie w „Harry Potter: Hogwarts Mystery”?

W „Harry Potter: Hogwarts Mystery” możecie stworzyć swojego awatara i odkryć wszystkie tajemnice najsłynniejszej szkoły magii i czarodziejstwa na starym kontynencie. Gra jest dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android. Niestety nie ma polskiej wersji językowej, ale angielski użyty w grze nie powinien sprawiać wielu problemów. Aplikacja jest przeznaczona dla pojedynczej osoby, nie wchodzimy w interakcje z innymi graczami.

Zaczynamy od powołania do życia bohatera: wybieramy mu płeć i określamy wygląd zewnętrzny. Po czym trafiamy na Ulicę Pokątną, gdzie musimy zaopatrzyć się w podręczniki niezbędne do rozpoczęcia nauki w Hogwarcie. W sprawunkach pomaga nam pierwszoroczniak Rowan, który stanie się naszym przyjacielem. Przedstawiając mu się, określamy imię i nazwisko protagonisty. Kupujemy również różdżkę w sklepie słynnego Garricka Ollivandera. Tu również rzucone zostaje światło na główną intrygę: nasz bohater ma bowiem okrytego złą sławą brata, który został wydalony z Hogwartu i zaginął bez wieści…

Z Ulicy Pokątnej przenosimy się do Hogwartu, gdzie podczas ceremonii przydziału podpowiadamy niezwykłej tiarze, do którego domu chcielibyśmy trafić. I w tym momencie zaczyna się nieprawdopodobna przygoda wypełniona nauką zaklęć, warzeniem mikstur, lataniem na miotle oraz poznawaniem kolejnych tajemnic zamczyska. W trakcie gry będziemy poznawać sojuszników, będziemy robić sobie również wrogów. A, i zbieramy oczywiście punkty dla naszego domu, by na zakończenie roku uzyskach puchar.

Źródło: niestatystyczny.pl