Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Tkacze Burz na wspieram.to

Już dziś na wspieram.to wystartowała kampania „Tkaczy Burz”, fabularnej gry fantasy, w której krasnoludy wiodą prym! Nie przegap niezwykłej przygody w świecie, gdzie tkanie burz to niejedyna atrakcja.

„Tkacze Burz” to książka-gra (coś na zasadzie paragrafowych komiksów, gdzie gracz będzie przeżywał przygodę wybierając dla siebie odpowiednią rolę, dokonując określonych czynności i mierząc się z przeciwnikami, a wszystko za sprawą decyzji, które za pomocą mechanizmu paragrafów odsyłają nas do dalszej części opowieści.

Zasady są proste. Najpierw tworzymy bohatera, rozdysponowując początkową pulą punktów – wydajemy je na Mądrość czy Zręczność. Następnie nanosimy te informacje na kartę, gdzie będziemy mieć również ekwipunek i statystyki naszej postaci. A przed wyruszeniem w drogę, przyjdzie nam przeczystać „Wstęp”, po czym wszystko potoczy się dalej w zależności od naszych wyborów. Z kolei starcia z napotkanymi przeciwnikami bój będziemy toczyć na specjalnych plansza, przy wykorzystaniu kości K6.

To cudowny sposób, aby zacząć romans z papierowymi RPG-ami.

Strona kampanii!