Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Tortuga 2199, czyli Gra o tron, Wiedźmin i Piraci z Karaibów w kosmosie!

1 czerwca to Dzień Dziecka, ale data być może na stałe wpisze się także jako Dzień Kosmicznych Piratów! Wtenczas startuje kampania jednej z najciekawszych gier planszowych ostatnich lat – „Tortuga 2199” w polskiej wersji.

Już teraz można zapoznać się z pierwszymi opisami gry i wpisać się do newsletteru, aby nie przegapić rozpoczęcia kampanii, podczas której do zdobycia będzie gra „Tortuga 2199”, rozszerzenie, ekskluzywne dodatki i wszystkie odblokowane cele.

Strona Kampanii

Tortuga – była kolonia górnicza, niegdyś należąca do Konfederacji Międzyplanetarnej. Planeta wyróżnia się niezwykle agresywną florą i fauną. Zlokalizowana jest wewnątrz strefy neutralnej sektora Omega. Jej głównym skarbem są pokłady Helium-3, którego jest głównym wydobywcą. Od czasu rebelii górników rozdarta jest pomiędzy przeróżnych watażków i podzielone pomiędzy sobą klany górnicze. Zanotowano także aktywność licznych przemytników oraz prywatnych firm wojskowych. Zaleca się nieodwiedzanie przez statki Konfederacji.

„Tortuga 2199” to gra oparta na mechanice deck-building, w której gracze wcielając się w kapitanów pirackich statków kosmicznych przemieszczają się po modularnej planszy. Korzystając z pięciu różnych rynków (kart) starają się zdobyć więcej wpływu od innych, żeby zyskać przychylność lokalnych szumowin i stać się władcą piratów. Ponadto każdy posiada unikatowy statek, wprowadzający subtelną asymetrię. Dróg do zwycięstwa jest kilka, a o wygranej decydują punkty wpływu. Zdobywamy je na kilka sposobów: walcząc z pozostałymi graczami, przekupując, przejmując kontrolę nad sektorami, czy polując na kryjące się na planecie kreatury. Z tym, że to dopiero początek! Gra ma kilka wariantów, a rozszerzenie mocno urozmaica i tak bogatą rozgrywkę, a przy okazji wprowadza piątego gracza…  

Tortuga 2199

Tortuga 2199

Za wydanie gry będzie odpowiadać wydawnictwo PHALANX, odpowiedzialne m.in. za opublikowanie gry „Nanty Narking„.