Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Total War: Shogun 2 na Steam za darmo!

Do 1 maja na platformie Steam można zdobyć grę „Total War: Shogun 2” w całości bezpłatnie.

Po jedenastu latach nadszedł w końcu czas, by powrócić do korzeni świata Total War! Wciel się w jednego z dziesięciu panów feudalnych Daymio, zbuduj armię, pokonaj rywalizujące ze Tobą samurajskie klany. Zjednocz pod swoim sztandarem wszystkie wyspy Japonii od Hokkaido po Okinawę i przyjmij tytuł Sioguna.Total War: Shogun 2″ to siódma część uwielbianej na całym świecie serii Total War, która zasłynęła z połączenia strategii turowej z bitwami rozgrywającymi się w czasie rzeczywistym.

Jest to też bezpośrednia kontynuacja pierwszej gry w serii, czyli wydanej w roku 2000 gry “Shogun: Total War”. Tym razem developerzy z niezastąpionego studia The Creative Assembly do szesnastowiecznej feudalnej Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni jest rozbity, a co większe klany prowadzą ze sobą nieustanne wojny. Zostań generałem jednego z klanów, pokonaj swoich wrogów i zjednocz Japonię. Aby to zrobić, będziesz musiał od zera zbudować, zarządzać oraz dbać o ekonomię swoich ziem. Pokaż, jakim przywódcą jesteś! Będziesz zręcznym politykiem i dyplomatą, który dzięki swoim zdolnościom będzie zawierał kolejne sojusze i planował zamachy? A może jednak skrywa się w Tobie dusza prawdziwego samuraja, którego honor i zasady kodeksu Bushido zaprowadzą prosto na pole bitwy? Wybór należy do Ciebie!

Total War: Shogun 2″ to też zupełnie nowa jakość sztucznej inteligencji przeciwników. Wrogowie są bystrzejsi i zdolni do zastawiania pułapek na Twoje wojska. Tym razem podbicie Japonii może okazać się zajęciem dużo trudniejszym niż ostatnio, albowiem oponenci uczą się Twojego stylu gry, dzięki czemu rozgrywka jest dużo ciekawsza i wymaga całkowitego zaangażowania. Developerzy ze studia The Creative Assembly przy tworzeniu zachowań przeciwników czerpali inspirację z jednego z najstarszych na świecie dzieł poświęconych filozofii wojny i tworzeniu strategii wojskowych, którym jest “Sztuka wojny”. Jej autorem jest Sun Tzu, legendarny myśliciel dalekiego wschodu, który żył w szóstym wieku przed naszą erą, a którego dzieło przez wieki inspirowało takich przywódców, jak Napoleon Bonaparte.Po raz pierwszy gra została wyposażona w dynamiczny tryby wieloosobowe, które pozwolą Ci na rozgrywanie bitew z przyjaciółmi w gronie od dwóch do ośmiu graczy. A kiedy to także Ci się znudzi, to znaczy, że nadszedł właśnie czas, by stworzyć swój własny klan i stanąć do walki z graczami z całego świata.”