Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Tsukuyumi wkrótce na wspieraczce

22 września na platformie wydawnictwa What The Frog wystartuje kampania, mająca na celu ufundowanie publikacji planszowej gry „Tsukuyumi: Full Moon Down”.

Uniwersum gry to posapokaliptyczny świat, który na skutek zderzenia księżyca z powierzchnią Ziemi, co doprowadziło do ogromnych zniszczeń i wyludnienia wielu obszarów. Przyczyną tego zdarzenia okazała się mitologia japońska, a ściśle jedno z „kami”, tytułowy Tsukuyumi – biały smok wygnany niegdyś na niebiański firmament przez wojowników, gdzie stał się księżycem.

Obecnie ludzkość jest na skraju wymarcia, wiele gatunków ewoluowało i zmutowało pod wpływem kami, wszystko rosło i stawało się silniejsze. Aż wreszcie doszło do wyodrębnienia się dominujących ras, które stają do walki o przetrwanie i dominację nad światem.

„Tsukuyumi” to strategiczna gra planszowa z różnorodnymi, asymetrycznymi frakcjami. Każda z nich (łącznie pięciu) posiada własne zdolności specjalne, rodzaje jednostek i taktyki. Czyni to grę niepowtarzalną przez różne kombinacje i drogi do zwycięstwa.