Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Turniej się rozpoczął!

Na platformie zagramw.to wystartowała nowa kampania, tym razem mająca na celu ufundowanie gry o rycerzach, potykających się na kopię w turniejach. I choć może nie brzmi to na pierwszy rzut oka zbyt emocjonująco, możecie być pewni, że nad stołem silnych uczuć nie brakuje, ale jest przede wszystkim to, co każda dobra gra mieć powinna. Czyli przyjemność.

Kampania trwa!

Próg ufundowania gry to tylko 35 tys. złotych!

W pierwszym dniu wsparcie będzie kosztować 170 PLN, w kolejnych dniach cena będzie wzrastać.

Gra została opracowana przez Dominika Muchę i Marcina Wisa, rekonstruktorów historycznych i członków bractwa rycerskiego, u których pasja przerodziła się w pomysł na grę planszową i ta (wreszcie!) ma szansę trafić do miłośników tej formy rozrywki. A o to, czy będzie ona zgodna z wiedzą historyczną, jak widać nikt nie musi się martwić. Zwłaszcza, że autorzy – oprócz własnej znajomości rycerskiego fachu i licznych doświadczeń z pola bite… rekonstukcyjnego – mają pomoc w konsultantach.

Gra jest praktycznie gotowa, choć wciąż projektanci starają się podrasować tytuł, aby finalnie trafił na rynek w pełni dopracowany oraz grywalny, więc “Glory” ciągle ewoluuje, zyskując nowe tryby i elementy. W dodatku gra ma merytorycznie oddawać ducha późnego średniowiecza, wielkich turniejów i kultury rycerskiej, skoncentrowanej na najbardziej efektywnym rodzaju tego typu starć – pojedynków na kopie. Nie zabranie więc honoru i cnót, modłów i wpływów, knowań i podszeptów, treningów i swoistych “dopalaczy”, trucizn i oprychów, a wszystko, aby zdobyć sławę najpierwszego pośród rycerzy! Niekoniecznie najszlachetniejszego…

W “Glory” wcielasz się w rolę młodego rycerzem, którego jedynym celem jest zdobycie sławy i chwały. W twoim przypadku jedyną możliwością są serie turniejów, przygód i pojedynków. Podczas każdej tury będziesz musiał przeznaczyć swój cenny czas na różne akcje, pomagające w zwiększeniu szans na wygraną – czeka na ciebie więc nie tylko trening i walka turniejowa, ale i modlitwa, pozyskiwanie wpływowych sojuszników czy zabawa w najemnika. Oprócz tego będziesz mógł pozyskać łupy albo odwiedzać panią swego serca, a wszystko po to, aby zostać mistrzem i najsławniejszym rycerzem piętnastowiecznej Europy.

“Glory” to klasyczna eurogra zaprojektowana przez dwóch rekonstruktorów średniowiecza, którzy chcą opowiedzieć historię o życiu rycerza w języku gry planszowej. W grze zobaczycie fazę przygotwań w mechanice worker placement, turnieje między graczami (opcjonalnie) i innymi rycerzami, ponadto pojedynki, w których szczęście jest mniej ważne niż łaska Boża.

Gra została objęta patronatem Kawerny.